AKP'nin 50 artı 1 rahatsızlığı!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde cumhurbaşkanı seçilme şartı olan %50+1’i eleştiren AKP’li Aydemir, "50 artı 1 suni birtakım ittifakların önünü açıyor” dedi

AKP'nin 50 artı 1 rahatsızlığı!

CiddiGazete- AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde cumhurbaşkanı seçilebilmek için gerekli olan yüzde 50 artı 1 şartını eleştirdi.

Aydemir, "50 artı 1 suni birtakım ittifakların önünü açıyor. HDP ile normal şartlarda İYİ Parti’nin bir araya gelme şansı var mı? Ama bir araya gelmişler" dedi.

Aydemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ittifakların "kaybettirme amaçlı" yapıldığı ileri sürerek, "Millet İttifakı'na bakın, öylesine savrulmalar yaşanıyor ki; HDP ile normal şartlarda İYİ Parti’nin bir araya gelme şansı var mı? Ama bir araya gelmişler. Bunu, karşı tarafa kaybettirme adına yapıyorlar. Kazanma değil, kaybettirme esaslı. Böyle bir mahsuru olduğu aşikâr" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa canciger
mustafa canciger - 2 hafta Önce

iyi parti her defasında hadep le bir arada olmayız diyor senin gibi duyma özürlü vekiler beraber diyor yazık ya bu kadar yalan iftira bir müslümana yakışırmı