banner424

Akşener 4 aday daha açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli'nin Kandıra, Gebze, Körfez ve Derince belediye başkan adaylarını açıkladı

Akşener 4 aday daha açıkladı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde düzenlenen “Eril Siyasette Kadın Siyasetçi Olmak” konulu panelde konuşan Akşener, siyasete nasıl atıldığını anlattı. Siyasi hayatıyla ilgili bilgiler veren Akşener, Türk kadınının siyasetteki yerine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Akşener, genel seçimlerde istedikleri kadın milletvekili sayısına ulaşamadıklarını vurgulayarak, bunun nedenlerine değindi.

“GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Yerel seçimlerde kadın adayların daha fazla olmasına ve belediye başkanı seçilmesine dikkat edeceklerini belirten Akşener, “Ama henüz herhangi bir adı sizlerle paylaşma imkanım yok. Çünkü bir taraftan da malum güç birliği görüşmelerimiz devam ediyor. O görüşmelerle ilgili henüz somutlaşmış bir bilgim olmadığı için sizinle paylaşamıyorum. Dolayısıyla orada da genel seçimlerde aldığımız dersten çıkardığımız sonucu, inşallah daha olumlu bir şekilde uygulamaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ KONUŞMASINDA İSİMLERİ AÇIKLADI

Daha sonra bir düğün salonunda partililerle buluşan Akşener, genel seçimlerde çıkardıkları milletvekili sayısının büyük bir başarı olduğunu vurguladı. Kentleri yönetecek başkanların seçileceğini belirten Akşener, yerel seçimlerde kullanacakları dile dikkat edeceklerini söyledi. Yerel seçimlerde, adayların projeleri ve hizmet etme vaadiyle rekabet etmesi gerektiğini vurgulayan Akşener, “İYİ Parti’nin adayları kendi işine bakacaklar, İYİ Parti’nin adayları yapacakları işleri anlatacaklar. Bulundukları ilçenin, büyükşehirin, o şehrin sorunlarını tespit edip, nasıl çözüm üreteceklerini anlatacaklar, dedikodu etmeyecekler, iftira atmayacaklar, kimsenin onuruna, gururuna dokunacak tek söz söylemeyecekler ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bu yarılmayı derinleştirecek bir tutumun tarafı olmayacaklar” dedi.

Dr. Burcu Çetinkaya, İYİ Parti'nin İYİ Parti'nin Gebze belediye başkan adayı oldu.

Partiye katılanlara rozet takan Akşener, Kocaeli’de partilerinin Kandıra belediye başkan adayının Ercüment Şahin, Gebze belediye başkan adayının Burcu Çetinkaya, Körfez belediye başkan adayının Salih Şirin, Derince belediye başkan adayının ise Nurcan Acaroğlu Göktaş olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84