Akşener, AKP'nin teklifini yineledi

Meral Akşener, MHP'deki kongre sürecinde dile getirdiği "AKP'den bakanlık teklifi" alma konusunu Karadeniz gezisi sırasında tekrar gündeme getirdi. Akşener, mektuptan sonra Metin Külünk'ün de evine gelerek kendisine teklifte bulunduğunu söyledi

Akşener, AKP'nin teklifini yineledi

Kamuoyunun bildiği, Meral Akşener'in AKP'den bakanlık teklifi alma konusu yeniden gündeme geldi. Sözcü Gazetesi, haber yeniymiş ve kamouyu ilk kez duyuyormuş gibi algı yaparken, siyaseti yakından takip edenler biliyor ki; Meral Akşener bunu iki yıl önce dile getirmişti.

Sözcü'de yer alan ve diğer internet portallarının da yeniymiş gibi yayınladıkları haber şöyle:

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, AK Parti’nin yüzde 40 oy aldığı seçimden sonra kendisine ‘güçlü başbakan yardımcılığı’ teklif edildiğini belirtti. Aracı olarak da Metin Külünk’ün gönderildiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Karadeniz turu dönüşü önemli açıklamalarda bulundu. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti'ye yaptığı "Özellikle AK Partili milletvekili adayları; kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin. MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın” çıkışının ardından Cumhur İttifakı'nı ‘zoraki bir evlilik' olarak yorumladı.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ SONRASI 'GÜÇLÜ BAŞKAN YARDIMCILIĞI' TEKLİFİ

Akşener, 7 Haziran 2015 genel seçimleri sonrası kendisine iktidardan ‘güçlü başbakan yardımcılığı' teklifi geldiğini söyledi. İYİ Parti lideri şu açıklamaları yaptı:

Bu AKP çok eğlenceli. 7 Haziran'dan sonra bana bakanlık teklif ettiler. Kulağıma söylenen güçlü başbakan yardımcılığıydı. Bu teklifin kağıdı duruyor. Ben o zaman (AKP'liler için) harika bir insanmışım ki, teklif ettiler! Reddedettim. Sonra Metin Külünk (İstanbul AKP Milletvekili) evime geldi. Kendisinin Tayyip (Erdoğan) tarafından gönderildiğini söyledi. Bilemem orasını. Ben şahsi olarak ‘Hayır' demiş bir insanım. Benim açımdan bundan sonra (Cumhur İttifakı'na katılmam) mümkün değil.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 12:35
YORUM EKLE