Akşener'den 'Halide Edip' çıkışı

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Fatih İlçe Seçim Kurulu'nun Sultanahmet Meydanı'nı Halk Arenası'na yasaklamasıyla ilgili ilginç benzetmeler yaptı

Akşener'den 'Halide Edip' çıkışı

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uğur Dündar'ın Halk TV'de gerçekleştirdiği Halk Arenası programına konuk oldu. Akşener, programın önceden planlandığı gibi Sultanahmet Meydanı'nda yapılamamasıyla ilgili olarak, "Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsade etmediler" dedi.

Programı Büyükçekmece'de yapan Meral Akşener şunları söyledi:

“Biz Sultanahmet Meydanı’nda bu programı saat 21.00’de başlatarak yapacaktık. YSK’nın İlçe Seçim Kurulu bunu yasakladı.

Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsade etmediler. Biz de bunun üzerine programımızı Büyükçekmece’ye aldık. Sizleri beklettiğim için çok özür dilerim.

Maalesef bunun için bu ülke 24 Haziran’da değişecek. Bunun için bu idare gidecek ve biz de engelleri aşa aşa geliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 22:40
YORUM EKLE