Akşener'den o slogana cevap!

Anneler Günü konserinde "Başbakan Meral" sloganlarıyla karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Birilerini kalpten götüreceksiniz. Sinirlerini bozmayın insanların" dedi

Akşener'den o slogana cevap!

CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aşkın Nur Yengi'nin sahne aldığı partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde konuştu.

Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan Akşener, "Anne emektir, anne vazifedir, anne fedakarlıktır. Ben anneyim, babaanneyim. Tüm gençlere Allah anne olmayı nasip etsin. Bütün annelere Cenabı Hak evlat acısı göstermesin. Allah, evlatları ile imtihan etmesin" dedi.

"İÇİMİZDEN BİR ŞEY KOPAR"

"Çocukların doğar ve doğduğu andan itibaren içimizden bir şey kopar" diyen Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:

- Kız veya erkek, çocuğumuza aşık oluruz. Onun için yaşar, onun için yer, onun için içer, onu beslemek için bir hayat kurarız. Bütün sevgimizi veririz. Zaman zaman kocalarımız gıcık olur ama bizi ilgilendirmez. Anne yemez yedirir. Anne giymez giydirir. Anne fedakarlıktır, anne emektir.

- Ben çok uzun bir zamandır şehit aileleri ile şehit anneleri ile hemhal olan bir insanım. Bilir misiniz, oğlunun tabutu başında için yanar o ananın. Başsağlığı dilersiniz. Gözleri kurudur ama kalbi yanar. Der ki size; "Vatan sağ olsun kardeşim." İşte bu da annenin evladının üstünde gördüğü vatan sevgisidir.

- Türkiye bu anaların yüzü suyu hürmetine devam ediyor. Türkiye bu annelerin yüzü suyu hürmetine, bu anaların kalbi, emeği, iradesi hürmetine ilelebet payidar kalacaktır. Kim ne yaparsa yapsın, bu anneler var oldukça, bu salonu şereflendiren sizler var oldukça bu ülke, bu memleket, bu millet, bu vatan ilelebet payidar kalacak.

"SİZLER OLMASAYDINIZ, BİZLER BURADA OLMAZDIK"

- Siz olmasaydınız, sizler o iradeyi göstermeseydiniz, bugün burada biz olmazdık. Bugün Meclis'te grubu bulunan, kurulur kurulmaz seçime sokulmak istenilmeyen, buna rağmen büyük bir irade ile seçime giren büyük bir siyasi partinin mensupları olarak burada olmazdık.

- Gözlerimizi kapatalım. Sizler olmasaydınız, sizler eşlerinize, sizler evlatlarınıza "Yürü arkandayım" demeseydiniz. Sizler bizzat bu hareketin içinde olmasaydınız, Türkiye nasıl bir yerde olurdu bir düşünün.

- Bugün Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı'nın Millet İttifakı adayı olacağına inanıyorsa, bugün Türkiye her türlü zorluğa rağmen, her türlü yanlışlığa, her türlü iftiraya rağmen dimdik yürüyorsa ve yandaş kayırmalarına rağmen umutla geleceğe yürüyorsa, İYİ Parti'nin kuruluşuna, İYİ Parti'nin kadınlarına, İYİ Parti'nin gençlerine, İYİ Parti'nin yaş almışlarına borçludur.

"Anneler Günü" etkinliğine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi Nursen Yavaş da katıldı. (Fotoğraflar: ciddigazete.com)

SLOGANLARA BÖYLE CEVAP VERDİ

Salonda atılan "Başbakan Meral" sloganlarına değinen Akşener şöyle devam etti:

- Birilerini kalpten götüreceksiniz arkadaşlar.

- Sinirlerini bozmayın insanların.

- Siz bunu diyorsanız, bu salonu şereflendiren her bir kardeşim "Başbakan Meral" diyorsa el hak Başbakan Meral olacaktır.

- Atatürk'ümüzün güzel bir sözü var; "Hiçbir milletin kadını Anadolu kadını kadar vatanı için, milleti için eziyet çekip, irade ortaya koymamıştır. Biz onlara her şeyi borçluyuz."

- Dolayısıyla bugün burada sizler adına bir kadın olarak, sizin huzurunuzda geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimizin iradesini ortaya koyan tüm kadınlarımızı en kalpten dileklerimle, saygılarımla selamlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atatürk milliyetçisi
Atatürk milliyetçisi - 1 hafta Önce

Türk milliyetçilerinin iktidarı yakındır.Meral hanım başbakan Mansur Yavaş cumhurbaşkanı.