Akşener'den 'Tatlıses' tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir mitinginde sahneye çıkarak Erdoğan ile hikayesini anlatan İbrahim Tatlıses'e sert tepki gösterdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da tepki göstererek, "Adana'da çocukları üşüyor diye kendini yan odada asan kadını hatırlıyor musun sayın Erdoğan? O kadın için ne yaptın?" ifadelerini kullandı

Akşener'den 'Tatlıses' tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve türkücü İbrahim Tatlıses'e tepki gösterdi. "Sayın Erdoğan'la bir sanatçımızın konuşması oldu geçen gün. Çocuk üşümüş, doğal gaz nasıl bağlanmış. Buradan sayın Erdoğan'a sesleniyorum; bu ülkede 3 milyon çocuk aç ve üşüyor. Bu ülkenin çocukları üşürse o devlet üşür" diyen Akşener, "Yandaş kayıracağına bu ülkenin evlatlarının aç kalmasının üşümesinin önüne geç senin görevin bu" dedi.

Akşener, "Kahkah kihkih diyerek telefon açılıyor, çocuk üşümüş o villaya doğal gaz bağlanıyor. Peki Adana'da çocukları üşüyor diye kendini yan odada asan kadını hatırlıyor musun Sayın Erdoğan? O kadına ne yaptın? Niçin o kadın üşüdü, çocukları aç kaldı. Ve Ayaz bebek soğuktan öldü, senin için yandı mı?" diye konuştu.

İki kez AK Parti'den milletvekili aday adayı olan şarkıcı İbrahim Tatlıses, Erdoğan'ın İzmir mitingine katılmış ve çok tartışılan bir açıklama yapmıştı. Erdoğan'ın davetinin ardından sahneye çıkan Tatlıses, "İdo 2 aylık olmuştu, Erdoğan o zaman belediye başkanıydı. 'Başkanım bizim evimizin oraya doğalgaz gelmedi, İdo üşüyor' dedim. Kapattı, 10 dakika sonra döndü 'yokmuş ama ama ben kendimden vereceğim' dedi, 2 ay sonra doğalgaz bağlandı ve İdo üşümekten kurtuldu" demişti.

İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo Tatlıses, 15 Şubat 1992 doğumlu. Erdoğan, 27 Mart 1994 yılında İBB Başkanlığı görevine başlamıştı.

YORUM EKLE