Akşener'den Ümit Özdağ yorumu!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mahkemenin dün verdiği "Ümit Özdağ" kararını değerlendirdi

ciddigazete.com
Akşener'den Ümit Özdağ yorumu!

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine Kartal'da devam etti.

Akşener, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada aşı konusuna değinerek, "Aşı olacağız elbette" dedi ve konunun çok hassas olduğunun, her safhasının kamuoyuna anlatılması gerektiğinin de altını çizdi.

"BAKANLAR OLUR VATANDAŞ BAKAR OLMASIN"

Akşener'in açıklamasından satır başları şöyle:

"Aşı olacağız elbette, arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu oldu.

Aşı ile ilgili insanlar endişeli. Vatandaşın aşı olma meselesinin çok açık net bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması lazım.

Bakanlar olur vatandaş bakar olmasın. Özellikle esnaf geziyoruz; bunların çalışanları dolmuşla, minibüsle ve toplu taşıma araçları ile geliyor. O insanların behemehal ücretsiz aşılanması lazım.

Aşı konusu çok hassas ve kamuoyuna her bir safhasının anlatılması lazım.

Ne zaman başlanacak, ne zaman olacak. Bizim hekim milletvekili arkadaşımız Sayın Çıray aramış, kendisine aşı ile ilgili randevu vermemişler.

Dolayısıyla bu tür hikayeler duyuyoruz. Sıradan vatandaş ne yapacak? En önemlisi bu."

Meral Akşener, Devlet Bahçeli'nin, kulislerde seçim barajının yüzde 12'ler olarak konuşulduğu bir dönemde, barajın makul seviyeye indirilmesine ilişkin yaptığı açıklaması ve siyasi etik konusundaki söylemlerini nasıl değerlendirdiği sorusuna şu cevabı verdi:

"Siyasi etik yasasını elbette çok önemli buluyorum; kendisine katılıyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan yeni görüşmüşlerdi. Orası konuşulmamış demek ki! Yine medya üzerinden bir haberleşme olarak görüyorum. Kendi aralarında bir haberleşme meselesi olarak görüyorum. Ama etik yasası kesinlikle olması gereken bir konu. Seçime yönelik her konuda dört parti birlikte hareket ediyor. Vatan Partisi Sayın Perinçek, Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan ve Sayın Mustafa Destici. Böyle bir sistemin içerisinde kaç olur, ne olur ne olmaz onlarla ilgili hiçbir bilgi sahibi değiliz."

ÜMİT ÖZDAĞ KARARI İÇİN NE DEDİ?

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden ihraç kararının iptal edilmesi ve basın toplantısında Muğla İl Başkanı'nın dün gece görevden alınması yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de Akşener, "Anlaşılıyor ki partimizin sistemin içerisinde yargı çok hızlı çalıştı; çok manidar. Bütün yargı ile işi olanlara bu karar verme işlemi inşallah örnek olur.

Sayın Bahçeli'nin bir hızlı yargılama, uzun süre tutuklulukların doğru olmadığına dair bir beyanatı olmuştu; demek ki yargı Sayın Bahçeli'nin bu ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş.

Ben de kendisine katıldığımı söylemiştim o zaman. Bu arada çok uzun süre dava açılmış ifadesi alınmamış; ben başta olmak üzere partimizde insanlar var. Beş yıldır benim davam sürüyor. Darısı onun başına.

İl başkanımızın kendi kendine müracaatı var orada da demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş. Orada da yargının çok hızlı olabileceğine dair bir örnek bu. Çok ilginç geldi bize. İnşallah bütün yargılamalarda aynı şey olur. Biz kendi iç bünyemizdeki mesellerle vatandaşın meselelerini örtmeyeceğiz. Su yolunu bulur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 12:13
YORUM EKLE