Akşener'den 'Z kuşağı' uyarısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Sayın Erdoğan'a uyarımdır; tarih şahittir ki, gençlerin önüne örülen hiçbir duvar ayakta kalamamıştır. Anladığın gün, her şeyi kaybettiğin gün olur 'demedi' demeyesin" ifadelerini kullandı

Akşener'den 'Z kuşağı' uyarısı

CiddiGazete- TBMM grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İKTİDARIN GİZLİ AJANDASI VAR"

Akşener, iktidarın gizli bir ajandası olduğunu belirterek, "Olayları bahane edip 'Fırsat bu fırsat' diyorlar. Barolardan rahatsızlar. Kafaya koymuşlar, baroları ayrıştıracak bir yasa getiriyorlar. Ankara Barosu’nun haddi aşan açıklamalarını fırsat bildiler" dedi.

İktidarın sosyal medya düzenlemesinin arkasında Twitter'ın trol hesapları kapatmasının olduğunu belirten Meral Akşener şu ifadeleri kullandı: "Buradan Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum; Gençlerin önüne kurulan hiçbir duvar ayakta kalamamıştır. Hele ki Türk genci önüne öreceğin duvarı sel gibi alıp götürür."

İktidara ekonomi üzerinden de eleştirilerini yönelten Akşener, "Cumhurbaşkanlığı Bütçe Başkanlığının itirafnamesi, biz yazmadık onlar yazdı. Deniyor ki; hazine yardımları ödeneği 130 milyardı 136 milyar liraya çıktı. Görev zararı 91 milyar 300 milyon lira. Hiçbir özel şirket bu kadar zarar edeni orada oturtmaz. Patronun damadı olsa bile" dedi.

Akşener'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Hendek’te yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet ailelerine sabır diliyorum. İYİ Parti olarak olayın takipçisi olacağız.

"BİZ MADIMAK'LA, BAŞBAĞLARI AYIRANLARDAN DEĞİLİZ"

Irak hükümetinde henüz Türkmen bir bakan seçilmemesi konusunu gündeme getirmiştik. Bu tavrımızın Irak’ta ses getirmesi bizi mutlu etti. İYİ Pati olarak iktidarı bu yönde bir politikada destekçi olmaya çağırıyorum.

Sivas’ta yakılan da bizdik, Başbağlar'da vurulan da bizdik.

Biz Madımak’la, Başbağları ayıranlardan değiliz. Her iki acıyı da kendi acımız bilenleriz. Allah kardeşlerimize rahmet eylesin. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

"YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARINI ALACAK PARA YOK"

Güzelim Gelibolu ormanları yandı gitti. Güzelim ağaçlar kül oldu. Açıklama yine aynı, belirsizlikte bir dünya markası olan Tarım Bakanı’ndan numaradan bir ciddiyet. Yine uçak yok yine müdahale yetersiz. Geçen seneki yangınlardan yine ders almak yok. Yangın söndürme uçaklarını alacak para yok. Allah bunları ıslah etsin.

Einstein’ın dediği gibi “Delilik aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.” AKP bu yöntemi algı operasyonu için kullanmaya devam ediyor.

"İKTİDAR OLAYLARI BAHANE EDİP, 'FIRSAT BU FIRSAT' DİYOR"

Gerekli yasaları çıkaralım. Caydırıcı önlemleri alalım ama ilk adımı şöyle atalım. Sosyal medya üzerinden insanların ailelerine namuslarına her türlü hakareti yapan AKP’nin trolleri için gereğini yapalım. Yani işe samimiyetle başlayalım.

Hep bir gizli ajandaları var, olayları bahane edip “Fırsat bu fırsat” diyorlar. Barolardan rahatsızlar. Kafaya koymuşlar, baroları ayrıştıracak bir yasa getiriyorlar. Ankara Barosu’nun haddi aşan açıklamalarını fırsat bildiler.

Kadınlara gıcıklar. Kafaya koymuşlar. Kırk yılda bir iyi bir iş yaptıkları İstanbul Sözleşmesi’nden çekileceklermiş. Nedeni bir LGBTİ yürüyüşü.

"TWITTER'IN TROL HESAPLARI KAPATMASINA KIZDILAR"

Gençleri sosyal medyada kontrol edemiyorlar. Yasaklayacaklarmış. Kendilerine yapılan alçakça bir saldırıyı gündeme getirip algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Twitter ne yaptı kendilerine ait trol hesapları kapattı. Kendi hesaplarının engellenmesine kızdılar.

Bir hafta önce sosyal medyayı öve öve bitiremeyen Sayın Erdoğan, bir hafta sonra “kapatacağız” der miydi?

Bu farklı düşünceleri ezerek susturma çabasıdır.

Her gün birileri hakarete, iftiraya uğruyor. Küçük ortak her gün öfke krizi geçiriyor. Minik ortak her gün birini hedef gösteriyor. Masum gazeteciler cezaevine konuluyor ama masum kadınlara tecavüz göndermesi yapanlar serbest kalabiliyor. Ama Sayın Erdoğan’a sorarsanız; suçlu Netflix, YouTube, Twitter.

Ahmakça tedbirlerle sonuç alamazsın Sayın Erdoğan. Onca kadının yaşadıklarının hakkı senden kalır. Bu zihniyet tek adam rejimlerinin genel tanımını. Dislike yaptılar diye yasak getirmek hep aynı zihniyetin ürünüdür.

"TÜRK GENCİ ÖNÜNE ÖRECEĞİN DUVARI SEL GİBİ ALIP GÖTÜRÜR"

Buradan Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum; Gençlerin önüne kurulan hiçbir duvar ayakta kalamamıştır. Hele ki Türk genci önüne öreceğin duvarı sel gibi alıp götürür. “Ne yaptım” dediğin gün her şeyi kaybettiğin gün olur, demedi demiyesin.

Gazetecileri dinlemek yerine susturmayı seçtin. Türkiye’yi bu hale bizzat sen getirdin.

"PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ YALANLARLA SAVUNMAYI BIRAKIN"

Dolar bugün 6.58’ten işlem görüyor. İki senede TL yüzde 50 değer kaybetmiş. Kişi başı milli gelirimiz 9 bin doların altına düşmüş. Tarım işçilerinin sayısı azalmış. Bir konuyu açıklığa kavuşturayım, bunlar devletin rakamları; İki senelik enflasyon yüzde 30 olmuş.

Türkiye kendi sınıfında dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip. Gelmekte olan geliyorken, Damat Bey ve kayınpederine önerim, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini türlü yalanlarla savunmayı bir an önce bırakmalarıdır.

Sizi TÜİK’in düzenlenmiş rakamları kurtaramaz. Damadı Haznenin başından almalısın. Gitsin başkasının hazinesiyle oynasın kardeşim.

"CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN İTİRAFNAMESİDİR"

Cumhurbaşkanlığı Bütçe Başkanlığının itirafnamesi, biz yazmadık onlar yazdı. Deniyor ki; hazine yardımları ödeneği 130 milyardı 136 milyar liraya çıktı. Görev zararı 91 milyar 300 milyon lira.

Hiçbir özel şirket bu kadar zarar edeni orada oturtmaz. Patronun damadı olsa bile. Kara yolları Genel müdürlüğünün yap işlet devlet projelerinin garanti ve katı ödemeleri de etkili oldu.

Verilen taahhüt 2019 yılı sonunda 17 milyar dolara yaklaştı. Tam 116 milyar 450 milyon lira. Yani pandemi nedeniyle vatandaşa dağıtılan paranın 11 katından fazla.

EYT’lilere maaş bağlanması için gereken para sadece 10 milyar lira. Şu rakamlara bakar mısınız? Ne müteahhitmiş arkadaş! Bir türlü doyuramadınız gitti. Yazıklar olsun size.

Bakkalda, markette, manavda fiyatlar ortada. İşsiz gençlerin, emeklilerin, EYT’lilerin durumu ortada. 148 lira zam ortada. Emeklilere günlük 5 TL zam ortada. Milyonlarca vatandaşı yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan bir ülkenin ekonomisi nasıl uçan ekonomi oluyor? Sözüm ona dünya bize hayran, Avrupa bizi kıskanıyor.

Akşener önceki grup toplantılarında olduğu gibi bu hafta da kürsüyü vatandaşa bıraktı. TÜM EMEKDER Genel Başkanı Satılmış Çalışkan İYİ Parti kürsüsünden açıklamalarda bulundu.

"SANA O KOLTUĞU VEREN MİLLETİN SESİNİ DUY ARTIK"

Sayın Erdoğan’a açık ve net bir çağrı yapıyorum. Tarih kendisini Saraya kapatanların sebep olduğu felaketlerle doludur. Vatandaşı duymazsan o makamlarda durmaya hakkın yoktur. Vatandaşı gör, insanımızı duy artık. Sana o koltuğu veren aziz millettin sesini duy artık.

Benim deyimimle Emeklilikte Saraya takılanlar, herkesin bildiği adıyla EYT’liler. Sözü Marmara EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Başkanı Gönül Boran Öztürk’e bırakıyorum.

"EYT'LİLERİN SORUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ"

Konuşan biz değiliz, konuşan milletin kendisi. Bu iş parti işi değil, insan işi, vatandaşın işi. Türkiye’yi yönetenler bu derde çözüm bulmak zorundadır. Meclis’e girdiğimizden beri EYT’li kardeşlerimiz için çok çalıştık. EYT’lileri namus meselesi ilan edenler seçimden sonra unuttu gitti.

Hem EYT’lileri hem emeklileri konuşan başkanlarımıza Sayın Erdoğan’ın kulak vermesi gerekiyor. Vatandaşı yük görüp gereğini yapmazsanız, biz geleceğiz biz yapacağız bundan kimsenin endişesi olmasın.

Sayın Erdoğan ve ekibinin yaptıkları Türkiye’ye olan güveni de zedeledi. Menemen bile zengin yemeği oldu.

"İKTİDAR OLACAĞIZ VE ŞAHLANMA NEYMİŞ HERKESE GÖSTERECEĞİZ"

Millet suni gündemlerle boğulurken, onlar özel jetlerle seyahat etmeye, Saraylarda günlerini gün etmeye devam ediyor. Siz geçim sıkıntısı çekerken onlar saray soytarılarının borçlarını siliyor. Yapılamaz denileni yapan yol arkadaşlarım; Hazır olun. İktidar olacağız ve şahlanma neymiş herkese göstereceğiz.

Kendilerini bu devletin sahibi sanan haramzadelere ülkenin gerçek sahibi kim göstereceğiz. İyileştirilmiş parlamenter sistemi ile ülkeyi gerçek sahibine vatandaşlarımıza vereceğiz.

Bütün iftiralara rağmen yola çıktınız ve dimdik yürüyorsunuz. Koltukların değil milletin derdindesiniz. Allah haktan ve haklıdan yana olanların yanındadır. Allah iyilerden yanadır. Allah yar ve yardımcımız olsun Allah’a emanet kalın.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 21:23
YORUM EKLE