Akşener'e Ayasofya izni çıkmadı!

Karantina sürecindeki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e doktorlar esneklik sağlamadı. İYİ Parti'yi Ayasofya'da temsil edecek üç isim açıklandı

Akşener'e Ayasofya izni çıkmadı!

CiddiGazete- İYİ Parti’den yapılan açıklama şöyle:

- Ecdat yadigarı Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılması ve 24 Temmuz Cuma günü kılınacak Cuma Namazı ile başlayacak yeni dönemin, ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

- Bilindiği üzere; Diyanet İşleri Başkanı sayın Ali Erbaş'ın, Ayasofya Camii'ndeki programa davet ettiği Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, bu kıymetli davetten duyduğu memnuniyeti daha önce kamuoyu ile paylaşmıştı.

- Ancak, yine kamuoyunun malumu olduğu üzere, Sayın Genel Başkanımız, koruma ekibinden bir polis memurumuzun Covid-19 testinin pozitif çıktığı günden itibaren 14 günlük bir karantina uygulamasındadır. Ve karantina süresi de 27 Temmuz Pazartesi günü sona erecektir.

- Pandemi konusunda daha önce de örnek davranış sergileyen Sayın Genel Başkanımız, bu kez de yine bilime kulak vermiş ve tek bir vatandaşımızın bile sağlığını riske atmamak için, 24 Temmuz'daki programa katılmama kararı almıştır.

- Sayın Genel Başkanımız, Ayasofya programında partimizi temsilen; TBMM Grup Başkanımız Sayın Orhan Çakırlar, Parti Sözcümüz Sayın Yavuz Ağıralioğlu ve Kalkınma Politikaları Başkanımız Prof. Dr. Sayın İsmail Tatlıoğlu'nu görevlendirmiştir.

- İYİ Parti olarak; 24 Temmuz ve sonrasında, Rabbimizden, Ayasofya'dan yükselecek duaların kabulünü niyaz eder, aziz milletimizin bilgisine saygıyla sunarız.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 11:26
YORUM EKLE