Akşener, 'işbirliği' kapısını araladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "ittifak"ın yasal olarak zaten mümkün olmadığını belirterek, "henüz" Saadet Partisi ve CHP ile görüşmelere başlanmadığını belirtti

Akşener, 'işbirliği' kapısını araladı

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifak konusunda resmi bir görüşmelerinin olmadığını söyledi.

Kadıköy'deki Duru Tiyatro'da, "İki Bekar" adlı oyunu izlemeye giden Akşener, programdan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel seçimle ilgili olarak çok ciddi bir hazırlık içinde olduklarını söyledi.

Her ilçe, her belde ve şehirde aday çıkarmak üzerine hazırlıklarının bulunduğunu aktaran Akşener, "İnşallah iyi olur" dedi.

Meral Akşener, yerel seçimlerdeki ittifak konusunda resmi görüşmelerinin olmadığını belirterek, "Burada bahsedilen Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi'dir, Yani İttifak zaten olmuyor da iş birliği, güç birliği diyebileceğimiz bir alan. Henüz resmi veya gayri resmi benim herhangi bir görüşmem yok ama aşağıda öyledir sistem. Herkes birbiriyle görüşür o orada var onu zaten kimse engelleyemez bakacağız, göreceğiz çok bir şey söyleme imkanımız yok" diye konuştu.

Meral Akşener'e İstanbul'a atadığı il başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu ve daha önce görevden aldığı genel başkan yardımcısı Taylan Yıldız eşlik etti.

YORUM EKLE