Akşener o il teşkilatını görevden aldı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tüm teşkilatların kendisine bağlanmasının ardından ilk operasyonunu yaptı. Akşener, İl Başkanı ile Merkez İlçe Başkanı'nın kavgasıyla gündeme gelen Edirne il ve sekiz ilçe başkanı görevden aldı.

Akşener o il teşkilatını görevden aldı

CiddiGazete- Edirne'de İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, davet üzerine görüşmek üzere 11 Mart'ta Sabuni Mahallesi'ndeki partinin il başkanlığına gitti. Kaya burada, İl Başkanı Ekrem Demir ve partinin üst kurul delegeleri Mehmet Akalın ile Tarık Aldeniz'le fiziksel müdahaleyle sonuçlanan kavgaya karıştı.

Aldığı darbelerle yaralanan Kaya, çağrılan ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili incelemelerini tamamlayan İYİ Parti Genel Merkezi, İl Başkanı Ekrem Demir, Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve sekiz ilçe başkanını görevden adı.

"YENİ YAPILANMAYA GİDİLMESİ MUHTEMEL"

İl Başkanı Ekrem Demir, olay sonrası kendisinin merkez ilçe hariç tüm ilçe başkanları ile birlikte genel merkeze, istifalarını verebileceklerini aktardığını anlattı.

Demir, "Bu noktada üç ilçe başkanı sözünü tutmadı ve istifa vermeyeceğini söyledi. Biz dilekçelerimizi genel merkeze ilettik. Sanıyorum genel merkez, dilekçelerini vermeyenleri de göz önüne alarak tüm teşkilatı görevden aldı. Biz her zaman için genel başkanımızı desteklemeye, partimizi desteklemeye devam edeceğiz, süreci sükunet içinde takip edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 17:57
YORUM EKLE