Akşener, Yavaş'la neden görüşmedi?

İYİ Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, Meral Akşener'in bu zamana kadar bir kez bile görüşmediği, sadece "CHP'yi mi düşünüyor?" diye fikrini öğrenmek için İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nu ofisine gönderdiği Mansur Yavaş'ın, İYİ Parti Ankara büyükşehir belediye başkan adayı olmasını çok istediğini iddia etti

Akşener, Yavaş'la neden görüşmedi?

İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Sekreteri Paçacı, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimle ilgili açıklamalarda bulundu. İYİ Partili Paçacı, 81 ilde ve bütün ilçelerde aday çıkarmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini ancak CHP ile yapılacak iş birliği sonucuna göre bunun değişebileceğini söyledi. Paçacı, ”Bir görüşme trafiği mevcut. Bizim taleplerimiz var, onların kendi talepleri var ve bu talepler çerçevesinde görüşmelerde bir orta nokta bulunmaya çalışılıyor. Önemli olan seçimi kazanacak bir sonuç elde edilmelidir. Arkadaşlarımız bu yönde karşılıklı iyi niyet çerçevesinde görüşmelerini sürdürüyorlar. Ankara ile ilgili olarak kimin adayı olacak ve kimde kalacak o şu an belirsiz. Görüşmeler devam ediyor; ancak anlaşma yapıldıktan sonra aday profili ortaya çıkar” diye konuştu.

“GÖRÜŞMELER BİRKAÇ GÜNE NETLEŞMEYE BAŞLAR”

“CHP ile İYİ Parti arasındaki ‘dirsek teması’ bozuldu ve Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelecek hafta görüşme ihtimali kalmadı” söylentilerine de değinen Paçacı, “Arkadaşlarımız Sayın Koray Aydın ile Sayın Oğuz Kaan Salıcı, teknik açıdan görüşmelerini sürdürüyorlar. Bu görüşmeler de birkaç güne netleşmeye başlar ve daha sonra 2 genel başkan, bu netleşen tablo üzerinde son rötuşları da yaparak bir görüşme imkanı ortaya çıkar” dedi.

HDP İLE İTTİFAK OLMAZ”

İYİ Parti’nin CHP ile sandıkta "dirsek teması" olması durumunda, HDP’nin bu ittifakta yer almayacağını kaydeden Paçacı, "HDP’nin girmesi söz konusu değildir. Her şeyden önce İYİ Parti ile HDP bir araya gelemez ve zaten HDP’nin de böyle bir talebinin olduğunu sanmıyorum. HDP’nin içerisinde olduğu bir birliktelikte İYİ Parti olmaz. İYİ Parti bir merkez partisidir. Dolayısıyla hem muhafazakar hem milliyetçi hem de sosyal demokrat kesime hitap eden bir partiyiz. Biz her görüşteki seçmenden oy alabilmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bizim tek bir hedef kitlemiz yok. Tüm halkımız bizim hedef kitlemizdir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER