Akşener Yüksekova'da halay çekti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kendisi için hazırlanan karşılama töreninde halay çekti

Akşener Yüksekova'da halay çekti

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yurt genelindeki ziyaretlerini bugün Hakkari'de sürdürüyor. Akşener, saat 12.20'de Yüksekova ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Cengiz Topel Caddesi'nde esnafı ziyaret eden Akşener, açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin il ve ilçelerini ayırt etmeden, hangi siyasi görüşte olursa olsun gelip, esnafı ziyaret ettiğini belirten Akşener, şunları söyledi:

"İktidarı yermiyorum. Kendi partimi övmüyorum. Eskişehir’de, Antalya'da ne söylüyorsam burada da onu söyledim. Özne sadece esnaf ve problemi olan çiftçidir. Burada öğrendiğim her şeyi çarşamba günü konuşmama ekleyeceğim. Arkadaşlarımız soru önergeleri verecekler ve dikkat çekeceğiz. Ben bir muhalefet lideriyim, Meclis’te grubu olan siyasi partinin genel başkanıyım. Buraya geldiğim zaman iktidar olmadığım için öncelikle sizi dinleyip, size dikkat çekmek durumundayım. İktidarı bu konuda uyarmak durumundayım ve rekabeti başlatmak durumundayım.

Şimdi müşteri, velinimettir esnaf için. Çok uzun zamandır seçmen, velinimet olmaktan çıktı. Karpuz gibi ikiye bölündük. 'Kaşının altında gözün var, niye var?' üzerinden yapılan siyasi mücadelenin size faydası yok. Sonuç itibarıyla bugün buradan bizi yönetenleri, sizlerin dertlerine dikkat çekmek üzere sürekli uyarmaya devam ediyoruz."

Fotoğraflar: ciddigazete.com

Yüksekova ziyaretlerinin ardından Hakkari'ye geçen Akşener, burada da esnafla buluştu.

Akşener, esnafın ve vatandaşların şikayetlerini, sorunlarını kamuoyu üstünden iktidara ulaştıracaklarını belirterek, "İşsiz genç çok fazla, ona dikkati çekeceğiz. Dedikodu sistemin dışına çıkıp, Hakkarilinin, Hakkarili gencin, kadının, esnafın, Hakkarili korucunun, emeklinin, çiftçinin derdinin ne olduğunu kamuoyuyla paylaşacağız ve dikkati buraya çekeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 08:40
YORUM EKLE