Akşener’den TTB Başkanı'na destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman'ı telefonla aradı. TTB'ye ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden Akşener, salgınla ilgili bilgi alışverişinde bulundu

Akşener’den TTB Başkanı'na destek

CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Devlet Bahçeli’nin "kapatılsın" çağrısında bulunduğu Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Sinan Adıyaman'ı telefonla arayarak destek mesajı verdi.

İYİ Parti’den yapılan açıklamada, Akşener’in TTB Başkanı'nın şahsında tüm sağlık çalışanlarına fedakarca mücadeleleri dolayısıyla teşekkür ettiği belirtildi.

Görüşmede salgınla ilgili gelişmeler ve sağlık çalışanlarının çalışma şartları ile ilgili talepler konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Türk Tabipleri Birliği’nin insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklediğini iddia ederek, "Adında Türk bulunan Tabipleri Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" çağrısında bulunmuştu.

Bahçeli’nin açıklamasına Türk Tabipler Birliği üyelerinden, CHP ve İYİ Partili isimlerden tepki gelmişti.

ÖNCEKİ YÖNETİMDEN 11 İSME DAVA AÇILDI

Öte yandan bir önceki dönem görev yapan TTB'nin Merkez Konseyi üyesi 11 hekim hakkında, TSK'nın Zeytindalı Harekatı için yaptıkları açıklamalar nedeniyle dava açılmıştı.

TTB Merkez Konseyi üyesi doktorlar, Afrin'e yönelik harekata "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" diyerek karşı çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TTB gibi bir kesim 'Savaşa hayır' diye bir kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin bugüne kadar 'Barışa evet' dediklerini de duymadık. Bunların barışla filan alakası yok" demişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 00:50
YORUM EKLE