Alaattin Çakıcı’dan Berat Albayrak açıklaması

Alaattin Çakıcı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası hakkında Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Çakıcı açıklamasında Cumhur İttifakı vurgusu yaptı

Alaattin Çakıcı’dan Berat Albayrak açıklaması

CiddiGazete- Alaattin Çakıcı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Çakıcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyuna saygılarımla;

Ciddi devlet adamları şartlar ne olursa olsun kişisel problemlerini devlet menfaatine devletimizin menfaati söz konusu olunca hükümet içerisindeki nefsi çekişmeler deepfrezde dondurulur.

Devletimizin ve milletimizin ekonomik teminatı olan maliye bakanlığının uluslararası yıllardır ekonomik ilişkilerinden dolayı devam eden ekonomik bağlantılar da bir kopma olmaz ama yürüyen ilişkiler dünya sıkıntılı bir ekonomik süreç geçirirken maliyenin başındaki kaptan gemiyi terk etmez. Eğer cidden devletin başındaki kaptan ikinci kaptan olana bir süre dinlen demişse normaldir. Görevinden alınma devletin menfaatine ise hayırlı uğurlu olsun.

muhalefet baskısından görev değişikliğine uğratılmışsa devletimizin başı Cumhur ittifakının yıllardır yıpratmak isteyen muhalefete şunu göstermiştir.

Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim, devlet ve milletimiz için bu istifa ile ekonomi düzelecekse hayırlara vesile olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Alaattin ÇAKICI”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 13:07
YORUM EKLE