'Alanı ekonomiymiş, ekonomiyi batırdı'

Muharrem İnce, gazetecilerin coronavirüs aşısıyla ilgili sorusuna, “Ben tıp mensubu değilim benim alanım ekonomi” cevabı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi

'Alanı ekonomiymiş, ekonomiyi batırdı'

CiddiGazete- Cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye gelecek coronavirüs (Covid-19) aşıları hakkındaki soru üzerine şunları söylemişti:

“Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Ama ülkemin başkanıyım. Tabi başta kendi danışmanlarım, doktor olarak profesör danışmanlarım var. Sağlık kurulum var, bunun yanında bakanım var.

Kendilerinden edindiğim bilgilere göre, Çin'den gelecek olan anlaşmamız 50 milyon ama ilk etapta 4.5 milyon gelecek. Tabi tüm bunları da belli bir takvim ki, öncelikle sağlık elemanlarımız olmak üzere, bu aşılama sürecini başlatacağız. Aşı olacağımı yine bir Cuma çıkışı açıklamıştım. Tüm vatandaşlarımı da bu hassasiyete davet ediyorum. Birlikte bu konuda bu işin mütehassısı olan doktorlarımızdır. Her olan bu alanda konuşmamalıdır. Konuşacak olanlar varsa tabii ki hocalarımızdır.”

CHP’li Muharrem İnce, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın bu sözlerini, “Alanı ekonomiymiş, ekonomiyi batırdı! Ya alanı tıp olsaydı?” mesajıyla eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 15:38
YORUM EKLE