Ali Babacan gözünü İYİ Parti'ye dikti!

AKP'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan'ın İYİ Parti'den ayrılan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'ye teklif götürdüğü iddia edildi

Ali Babacan gözünü İYİ Parti'ye dikti!

CİDDİGAZETE

AKP'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan'ın, İYİ Parti'den ayrılan eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'ye teklif götürdüğü iddia edildi. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Babacan'ın Muğla teşkilatının kurulması için İYİ Parti’den ayrılan eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye teklif götürdüğünü yazdı.

Sarıkaya, "Partiler sil baştan" başlıklı yazısında Babacan'ın partisinin yalnızca AKP'nin değil, İYİ Parti'nin sosyolojik tabanına da yöneleceğini söyledi. Sarıkaya'nın yazısının ilkgili bölümü şu şekilde: CHP açısından iyi bir durum mu, yoksa İYİ Parti ile ittifakı düşünüldüğünde sıkıntılı bir durum mu?” Sorusu çok önemli... Çünkü İYİ Parti ile bugüne kadar geldiği bir ittifak işbirliği var. Ama kurulan muhafazakar parti ortağının sosyolojik tabanına da yönelecek.

BABACAN’DAN SAATÇİ’YE TEKLİF

Bunun en iyi örneği Babacan ve arkadaşlarının, Muğla teşkilatının kurulması için İYİ Parti’den ayrılan eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye teklif götürmüş olması... Sonuçta tek başına AK Parti’den değil, İYİ Parti’nin sosyolojik tabanından da almaya çalışacak. CHP’nin buna göre yeni bir politika geliştirmesi ve yapılarını da bu kapsamda yeniden oluşturması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 13:50
YORUM EKLE