Aliyev'den Baykar'a 'Karabağ Nişanı'

İlham Aliyev, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a "Karabağ Nişanı" verdi

Aliyev'den Baykar'a 'Karabağ Nişanı'

CiddiGazete- Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ı ‘Karabağ Nişanı’ ile ödüllendirdi.

Baykar şirketinin sosyal medya hesabından yapılan açıklama, "Şeref ve onur duyduk! Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı'na layık görüldü" ifadeleri kullanıldı.

Selçuk Bayraktar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Babam Özdemir Bayraktar ve ağabeyim @Haluk Bayraktar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın

@Azpresident İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı'na layık görülmekten dolayı büyük şeref ve onur duyduk.

#TekMilletİkiDevlet'in ortak geleceği için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan, Bayraktar SİHA'larını İkinci Karabağ Savaşı'nda kullanmış ve bu SİHA'lar savaşta belirleyici rol oynamıştı. Azerbaycan havadaki hakimiyetinin sayesinde kısa sürede zafere ulaşmıştı. Bu zafere katkısı nedeniyle Selçuk Bayraktar, Azerbaycan'da çok seviliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 16:34
YORUM EKLE