Alkışlanan Mustafa Tuna ortada kaldı

Melih Gökçek'in görevden alınmasından sonra geçtiğimiz yıl Sincan Belediye Başkanlığı'ndan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na atanan Mustafa Tuna, 31 Mart'taki seçimler için hiçbir ilçeden aday gösterilmedi

Alkışlanan Mustafa Tuna ortada kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında, Ankara ilçelerinin tüm adayları açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yeni dönem için herhangi bir yerden aday gösterilmedi. Tuna için, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında sloganlar atıldı. Kulislerde, Tuna'nın Mamak belediye başkan aday olacağı iddia ediliyordu.

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Louisiana State Üniversitesi'nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı.

2002'de seçimlerinde Ankara milletvekili olan Tuna, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanı oldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 00:04
YORUM EKLE