Altaylı o videoyu yayınlayıp sildi!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, kendisine ve Habertürk'e ağır eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'la ilgili bir video yayınladı. Altaylı, daha sonra videoyu sildi

CiddiGazete- MHP Genel Başkanı Semih Yalçın, Semih Yalçın, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı program sonrası Altaylı ve Habertürk’e sert tepki göstermişti. Fatih Altaylı, Semih Yalçın’a çok konuşulacak bir cevap verdi.

Yalçın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Programcıları üzerinden algı yaratma peşinde olan Habertürk TV’nin HDP-İP-CHP yanlısı tutumunu şiddetle kınıyoruz. İdeolojik ön yargılarını her fırsatta MHP muarızlığıyla besleyen süren Fatih Altaylı’nın; ipi pazara çıktığı için itibar edilmeyen ve artık kamuoyunda unutulmaya başlayan İP Müdiresini yeniden parlatma çabası, Habertürk TV’nin inandırıcılığına ve basın etiğine gölge düşürmüştür."

Fatih Altaylı’dan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın açıklamalarına cevap geldi.

Semih Yalçın’ın geçmiş dönemde katıldığı bir televizyon programından bir kesit paylaşan Altaylı, “Bana ders verenlere ithaf olunur” ifadelerini kullandı.

Altaylı’nın paylaştığı videoda KRT TV’ye katılan MHP’li Semih Yalçın özetle şunları söyledi:

“Anayasayı uygulamıyor Recep Tayyip Erdoğan. Hakim ve savcılar korkularından bununla alakalı bir tahkikat içerisine giremiyor. Erdoğan vatana ihanetten yargılanacak. Vatana ihanet suçu sübut buldu. Tek başına çözüm süreci vatana ihanet suçudur. Süleyman Şah türbesinin terk edilmesini hangi kılıf içerisinde irdeleyeceğiz? Vatan toprağı terk edilmiştir. ”

Fakat bir süre sonra Altaylı bu videoyu sildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 19:40
YORUM EKLE