Ankara'da tarihi fark olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, en az yüzde 10 farkla seçimi kazanacaklarını, anketlerin bunu işaret ettiğini söyleyerek, "Bunu görünce elbette Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan kirli siyaset Ankara'ya girdi" dedi

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, yerel seçim çalışmaları kapsamında, Evren ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Otobüs üzerinden, kalabalığa hitap eden Yavaş, seçimde destek beklediğini söyledi. En az yüzde 10 farkla seçimi kazanacaklarını, anketlerin bunu işaret ettiğini savunan Yavaş, “Bunu görünce elbette Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan kirli siyaset Ankara’ya girdi. Bir Müslüman’ın bir Müslüman’a yapmayacağı hakaretler, iftiralar atılmaya başlandı. Benimle ilgili vergi dairesinden gelmiş bir tane tebligat yoktur. Bir tek açıklama, belge istenmemişken televizyonlara bakıyoruz ‘vergi kaçakçısı’ ilan ediliyoruz. Siz biliyorsunuz, o yandaş ihale alanların birçoğunun 300 milyon, 500 milyon gibi vergi borçları silindi. Önce bir onlara bakın. Bir koltuk değişmesin, diye bir dindaş, bir Müslüman’a nasıl bu iftiraları atar?” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR KARAKOLA GİTMEDİM’

Mansur Yavaş, Şereflikoçhisar’da da miting düzenledi. Yavaş burada yaptığı konuşmada, “Şimdi de tutturmuşlar, ‘seçilse bile görev yapamaz.' Bu memlekette anayasa var, hukuk var. Daha bugüne kadar hayatımda karakola gitmiş, ifade vermiş bir insan değilim. ‘Vergi kaçakçısı’ diyorlar. Devlet elinizde daha bugüne kadar maliye benden bir tek bir şey sormuş değil. Allah’a şükür ne bir kuruş vergi kaçırmışlığımız var, ne bir şey var. ‘Seçimden sonra görev yapabilir mi?’ Eğer hukuk varsa yapacağım. Hem de nasıl yapacağımı göreceksiniz. Ankara’yı, hepinizin mutlu olacağı bir şekilde idare edeceğiz” dedi.

AKP’li seçmenlere de seslenen Yavaş, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Arkalarında durmayınız bunların. Değişecek kardeşim, o koltuk değişecek. Bu Ankaralı kardeşiniz o koltuğa oturacak, seçime girmek serbest, kazanmak yasak. Böyle bir şey var mı?” diye konuştu.

‘ANKARA'DA SONUÇ BELLİ, FARK İSTİYORUZ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da yaşananları herkesin gördüğünü söyleyerek, “Bu haksızlığa, bu eşitsizliğe karşı bu pazar günü ne olur; bir ses çıkartalım bu sefer. Ankara’da sonuç belli de biz fark istiyoruz. Tavşan aday çıkarttılar, mavi renge boyadılar, Ankara'ya astılar. Genel Başkanlara sataşıyor, birini hapse atacakmış, birini de idam edecekmiş. Adliyenin kapısından sadece avukat olarak geçmiş Mansur Başkan'a demedikleri kalmadı. Ellerine ayaklarına bulaştı o kara. Pazar günü bunun hesabını sorma günüdür” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER