Apo görüşmesi incelen(me)sin!

İYİ Parti, İstanbul seçimleri öncesi katil Apo'yla, Ali Kemal Özcan isimli akademisyenin görüşmesini Meclis'e taşıdı. Önerge, AKP, MHP ve HDP'li milletvekillerinin oylarıyla kabul edilmedi

Apo görüşmesi incelen(me)sin!

CİDDİGAZETE

İYİ Parti'nin, 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde, Ali Kemal Özcan isimli akademisyen ile bebek katili Apo'nun görüşmesine ilişkin TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi, AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

AKP, MHP, HDP ORTAK HAREKET ETTİ

İYİ Parti’nin, 23 Haziran öncesinde infial yaratan teröristbaşı Öcalan’ın mektubunun cezaevinden çıkarılarak Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin araştırılması önergesi vermesi üzerine, özellikle HDP'li milletvekilleri büyük tepki gösterdi. Önerge, AKP, MHP ve HDP'nin ortak tavrıyla geçerlilik kazanmadı.

Bebek katilinin kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan da TRT'ye çıkartılmış ve 23 Haziran seçimlerinde Ekrem İmamoğlu aleyhinde propaganda yaptırılmıştı. İYİ Parti, Osman Öcalan için de TRT için dün Meclis'e soru önergesi vermiş, yine aynı şekilde üç partinin ortak hareket etmesiyle soruşturma açılmasının önüne geçilmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 21:19
YORUM EKLE