Apo'nun postacısı görevden alındı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşerek mektubunu kamuoyu ile paylaşan Ali Kemal Özcan, bölüm başkanlığı görevinden alındı

Apo'nun postacısı görevden alındı

CiddiGazete

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminden önce PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşme ile gündeme gelen Ali Kemal Özcan, Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı'ndan alındı. Özcan’ın mesai saatinde seyahat ettiği tespit edildiği gerekçesiyle görevden alındığı bildirildi.

Görevden alındığını doğrulayan Özcan, “Ankara’ya bir görüşme gerekçesiyle seyahat ettim. Uçak biletimin mesai saati bitmeden 1 buçuk saat önce kesildiği tespit ediliyor. Üniversite yönetimi, soruşturmanın selameti gerekçesiyle görevden alındığımı tarafıma iletti” dedi.

Özcan, bölümdeki öğretim görevliliğine ilişkin bir değişikliğin olmadığını söyledi.

Ali Kemal Özcan, PKK elebaşıyla İmralı Adası'nda görüşmüş, aldığı mektubu kamuoyuyla paylaşmış, haberi de Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı servis etmişti.

Terör örgütü elebaşının İstanbul seçimlerinde AKP ve Devlet Bahçeli'nin ortak adayı Binali Yıldırım'ın desteklenmesi için yazdığı mektubu servis edenler için her hangi bir soruşturma başlatılmadı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 13:10
YORUM EKLE