Asgari ücrete ek zam yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin net bir açıklamada bulundu. Bakan Bilgin, "Asgari ücret zammı bugün gündemimizde yok. Zaten net bir artış yaptık. Daha 3 ay oldu" dedi

Asgari ücrete ek zam yok

CiddiGazete- Asgari ücrete ikinci zam için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş bir açıklama geldi. Bakan Bilgin, "Asgari ücret zammı bugün gündemimizde yok. Zaten net bir artış yaptık. Daha 3 ay oldu" dedi.

ERDOĞAN: BİZ BUNLARA KAPALI DEĞİLİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Özbekistan dönüşü yaptığı açıklamada asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılamayacağına dair şu ifadeleri kullandı:

"Ben vatandaşıma onu aldatacak, yani yapmayacağımız veya yapamayacağımız bir şeyi söylemeyi doğru bulmam. Asgari ücreti tespit için bir komisyon var. Her sene toplanıyor. Dolayısıyla da bunun vakti aralıktır. Vakti geldiğinde de asgari ücretle sorumlu olan sendikalar ve Çalışma Bakanlığım otururlar konuşurlar, adımı atarız. Durum bu. Fevkalade bir durum olup olmadığı noktası orada yine tartışılır. Yani eğer asgari ücret vatandaşımı hakikaten enflasyona ezdiriyorsa, o görüşmelerde belirleme de ona göre yapılır. Olağanüstü bir gelişme olduğu zaman biz bunlara da kapalı değiliz."

"GÖRÜŞÜLÜYOR"

"Başta bakanım olmak üzere sendikacılarla zaten sürekli irtibat halindeler, görüşüyorlar. Böyle bir şey var mı yok mu onu biz de görüyoruz zaten" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biliyorsunuz daha yeni asgari ücrette görülmemiş bir zam yapmak suretiyle asgari ücreti farklı bir noktaya çektik. Bir diğer adımda da yine emeklilerle ilgili artışları yaptık. Bundan sonra da vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 15:20
YORUM EKLE