Aslı Baykal’dan yeni parti açıklaması

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, CHP’de siyaset yapan önemli isimlerin partiden ayrılarak yeni bir parti kuracakları iddialarına ilişkin açıklama yaptı

Aslı Baykal’dan yeni parti açıklaması

CiddiGazete- CHP’den siyaset yapan önemli isimlerin partiden ayrılarak, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal liderliğinde, “Halk Parti” isminde yeni bir parti kuracakları iddiaları gündemi hareketlendirdi.
Prof. Dr. Aslı Baykal ve yeni parti çalışmasına dahil olduğu ileri sürülen isimler, Hürriyet gazetesine konuştu. İşte açıklamaları:
Prof. Aslı Baykal: “Böyle bir şey yok, hiçbir şekilde de söz konusu değil.”
Eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen: “Biz partinin iyi yönetilmediğini düşünüyoruz. Arkadaşlar sık sık bir araya geliyoruz ve sohbet ediyoruz. Ama partileşmek gibi bir girişimimiz yok.”

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş: “Yönetim partiye güvenmediği için CHP’liler çok rahatsız. Parti içi demokrasi olmadığı için CHP nefes alamıyor. Çözüm arıyoruz, öncelik çözümü partide bulmak.”
Eski CHP Milletvekili Onur Öymen: “Bu iddianın aslı, esası yok. Ben böyle bir projenin içinde değilim.”
Eski CHP Milletvekili Şahin Mengü: “Bütün arkadaşlar böyle bir şeyin içinde değil. Bir arkadaş kendini pazarlamak için yapıyor olmalı.”
Eski CHP Milletvekili Mustafa Özyürek: “Partimin üyesiyim ve ayrılma gibi bir düşüncem de yok. Böyle bir oluşumdan haberim de yok.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 11:45
YORUM EKLE