Ataman ile Olçok'un idam polemiği

15 Temmuz'dan sonra, AKP'deki FETÖ'culara yaptığı eleştirilerle tanınan Nihal Olçok ile MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman arasında, elebaşı Fetullah Gülen üzerinden idam polemiği yaşandı

Ataman ile Olçok'un idam polemiği

Meclis’te grubu bulunan AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti, ABD’ye çağrı yaparak, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini istedi. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok şehit olan Nihal Olçok, sosyal medya hesabından bu haberi paylaştı ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’yi ekleyerek şöyle yazdı:

"Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkında verilen idam kararı, dönemin hükümeti tarafından Avrupa Birliği yasaları kapsamında iptal edilmişti. İptal kararını alan hükümetin Başbakan’ı merhum Bülent Ecevit, Başbakan Yardımcıları ise Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz’dı."

Nihal Olçok’un Devlet Bahçeli’yi ekleyerek bu hatırlatmayı yapması üzerine, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Olçok’a sosyal medya hesabından cevap verdi.

Büyükataman da mesajında Nihal Olçok’u ekleyerek, “Sayın Devlet Bahçeli'ye sürekli suretle ve gerçek dışı söylemlerle saldırmak, kendisine bir şey kazandırmayacağı gibi şehit evladının ve eşinin aziz ruhlarını yaralayacaktır” diye yazdı.

İsmet Büyükataman’ın mesajları şöyle:

Nihal Olçok da Büyükataman’ın bu mesajları sonrasında, “İftiradan Allah’a sığınırım, tek derdim hakkaniyet...” diye yazdı ve bir Youtube videosu paylaştı. O videoda dönemin Başbakan’ı Ecevit ile Başbakan Yardımcıları Bahçeli ve Yılmaz yer alıyor. Videoda, Öcalan’ın idamının askıya alınması konusu işleniyor.

Nihal Olçok’un o mesajı ise şöyle:

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 20:15
YORUM EKLE