'Atanmışsın ve hadsizsin'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un sözlerine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Atanmışsın ve hadsizsin" dedi

'Atanmışsın ve hadsizsin'

CiddiGazete- İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden’ın sözleriyle ilgili resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Altun, ABD Başkan adayı Biden'ın açıklamalarından yeni haberdar olmadıklarını belirtti.

Altun, "Hep bir ağızdan '7 ay niye beklediniz' diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fahrettin Altun'un bu sözlerine tepki gösterdi.

Twitter üzerinden Altun'a cevap veren Özel, şu ifadeleri kullandı:

''Pergolacı Fahrettin. Sansürcü Fahrettin. Fahrettin Altunmakas. Senin milli iradeyle ne ilgin var. Atanmışsın ve hadsizsin. Millet hem senin hem senin gibi liyakatsizleri atayanın haddini ilk sandıkta bildirecek.''

NE OLMUŞTU?

ABD'deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a rakip olan Joe Biden, New York Times’a Ocak ayında verdiği röportajda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Türk muhalif liderler Erdoğan’ı yenmeli. Bu darbeyle değil seçim süreciyle olmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Biden, “Bence şu an ona farklı bir şekilde yaklaşmalıyız ve muhalif liderliğini desteklediğimizi açıkça göstermeliyiz” yorumunda da bulunmuştu.

YORUM EKLE