banner395
banner424

Atila Kaya'dan Mahir Ünal'a sert cevap

Ülkü Ocakları eski genel başkanı ve MHP eski milletvekili Atila Kaya, Sivas'ta yaptığı konuşmada Alparslan Türkeş'i AKP'yle özdeşleştirmeye çalışan Mahir Ünal'a çok sert cevap verdi

Atila Kaya'dan Mahir Ünal'a sert cevap

MHP İstanbul eski milletvekili ve Ülkü Ocakları eski genel başkanı Atila Kaya, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın "AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı" açıklamasını eleştirdi. Ünal'ın açıklamasını "densizlik" olarak niteleyen Kaya, "Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, dün partisinin Sivas İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, "Dün Adnan Menderes'in 'Yeter söz de karar da milletindir' iradesinin o günkü ismiydi. Necmettin Erbakan'ın bu milletin iddialarına dair savunmasıydı. Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın büyük vizyonuydu, Alparslan Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı ve tabii AK Parti, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun uğruna mücadele ettiği değerlerin de bugünkü adıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Ünal'ın sözlerine ise MHP eski milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Atila Kaya tepki gösterdi.

Kaya, Twitter'da yaptığı açıklamada, AKP'li Ünal'ın sözlerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Mahir Ünal 'AKP Türkeş'in bu millete dair iddiasıydı' deme densizliğinde bulunmuş. Oysa Başbuğ, Türk milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, çiğnenen hukuk düzenine, ahlaksız iktisadi yapıya çağırmıyordu. Başbuğ'un çağrısının bugünkü anlamı AKP'ye direnmektir!"

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan tümay
İrfan tümay - 6 ay Önce

Bu davanın çilesini çekmiş ülkü ocakları genel başkanlıgı yapmış bi insan demekki bi yerde egri varki cevap yazmış

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84