Ayasofya'da Fetih Suresi okundu

İstanbul'un Fethi'nin 567. yıldönümü nedeniyle Ayasofya'da düzenlenen etkinlikte Fetih Suresi okundu

Ayasofya'da Fetih Suresi okundu

CiddiGazete- İstanbul'un Fethi'nin 567. yıldönümü nedeniyle Ayasofya'da düzenlenen etkinlikte, Ayasofya içinde Fetih Suresi okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına başlamadan önce okunan Fetih Suresi'nin mealini aktardı.

Erdoğan, İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya’da düzenlenen Fetih Şöleni programında tele konferans yöntemiyle katıldı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Fethin 567. yıl dönümünün Fatih'in emaneti Ayasofya'da Fetih Suresi okunmak ve dualar edilmek suretiyle yad edilmesi çok önemli. Kendi hayatımızı da bu şehre adadık. Büyükşehir Belediye Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak bu şehre yaptığımız her hizmet bizim için hem bu dünyada hem öteki dünyada birer berat belgesidir. İnşallah fethin 600. yıl dönümü olan 2053'te gençlerimize ecdatları Fatih'e layık bir Türkiye bırakacağız. Fatih'in izinden giderek asıl olanın gönüllerin fethi olduğu anlayışıyla hep gönülleri yapmak, gönüller kazanmak için çalıştık. Malazgirt Zaferi'nin 1000. yılı 2071 için ise çok daha büyük hedeflere yelken açacağız. Rabb'imden bu millete nice fetihler, nice zaferler, nice rızasına uygun başarılar nasip etmesini diliyorum. Fethin yadigarı Ayasofya'yı bu anlamlı günde mahzun bırakmayan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 21:29
YORUM EKLE