Ayasofya'nın halı parasını kim ödedi!

Yandaş TV'lerin yorumcularından Ahmet Anapalı, 8 Haziran'da Ayasofya için halı siparişi verildiğini ve ücretini de "son yüzyılın Selahaddin Eyyubisi, ümmetin halife" dediği birinin ödediğini söyledi!

Ayasofya'nın halı parasını kim ödedi!

CiddiGazete- Yandaş TV kanallarının yorumcularından Ahmet Anapalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kast ederek, "Avrupalılar tarafından son yüzyılın Selahaddin Eyyubi'si olarak bilinen, ümmetin 'Halife' dediği biri, Ayasofya için hazırlanan 14 bin metrekarelik halının parasını kendi cebinden verdi" iddiasında bulundu.

Anapalı, 8 Haziran tarihinde, "Kesin bir bilgiyi paylaşayım sözüm senettir. Ayasofya Camii için bugün halı siparişi verildi" notunu paylaşmıştı.

Ayasofya’nın cami olarak kullanılacağı kararın üzerine önceki gönderisini alıntılayarak, "Bir kesin bilgi daha vereyim mi; Ayasofya Camii için hazırlanan 14 bin metrekarelik halının parasını devlet vermedi. Tüm dünyanın tanıdığı, Avrupalılar tarafından son yüzyılın Selahaddin Eyyubi'si olarak bilinen, ümmetin 'Halife' dediği biri verdi" ifadelerini kullandı.

ATATÜRK’E HAKARET EDİP ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Ahmet Anapalı, geçtiğimiz yıl Mustafa Kemal Atatürk için "Harekat ordusunda zurnanın son deliğiydi, gel gel git git yapan, bana su getir, sırtımı kaşı, bacağıma makyaj yap, masaj yap emirlerini uygulayan emir subayıydı" demişti.

Anapalı, bu sözlerin sosyal medyada büyük tepki görmesinin ardından özür dilemişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 02:25
YORUM EKLE