Ayhan Bilgen’den Ümit Özdağ’a cevap

Tutuklu bulunan HDP’li eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın Kars seçimlerine dair açıklamalarına cevap verdi

Ayhan Bilgen’den Ümit Özdağ’a cevap

CiddiGazete- İyi Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, katıldığı bir televiyon programında, 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Özdağ, Kars'ta HDP'nin kazanmaması için MHP'ye destek verilmesi için çabaladığını belirterek, “Kars'ta HDP 1.200 farkla kazandı, biz de 900 oy aldık. HDP'nin kazanacağı belliydi, Genel Başkan Akşener'i 3 defa aradım ve Kars'ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı” demişti.

‘ÖZDAĞ’IN BİLGİSİ YANLIŞ’

Tutuklu bulunan HDP’li eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Ümit Özdağ’ın açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Bilgen şu ifadeleri kullandı:

“Herkese selamlar. Sağlık durumum ve moralim yerinde, sizin de iyi olmanızı ümit ediyorum. İyi Parti’nin iç tartışmalarına taraf olmam ama Ümit Özdağ’ın Kars seçimleriyle ilgili bilgisi yanlış.

Sadece partisinin 2018 Mv. seçiminde aldığı oy ile 2019 Belediye seçimindeki farka bakarsa İyi Parti’nin MHP’ye destek verdiğini görecektir. Kars’ta bize seçimi kazandıran Ankara’daki siyasetçilerin masa başı hesaplarının Anadolu insanının ferasetiyle bozulmuş olmasıdır.”

YORUM EKLE