Aytun Çıray'dan ilk açıklama

Meral Akşener'in başdanışmanı olan İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Hiçbir zaman partime, kimseye küskün olmadım, fikirlerimi söyledim" dedi

Aytun Çıray'dan ilk açıklama

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in davetiyle başdanışmanı olan ve genel merkezde özel oda tahsis edilen İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu'nun dün geceki tepki tweetlerinin ardından açıklamada bulundu.

Aytın Çıray, "Hiçbir zaman partime, kimseye küskün olmadım, fikirlerimi söyledim" dedi. "Nitekim kurultayın ertesi günü genel başkan ile bir görüşme yapmıştık. O konuları orada konuştuk ve kapandı" diyen Çıray "O iş bitti" ifadesini kullandı.

Çıray, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Akşener'in davetiyle dün yaklaşık 1,5 saat süren bir görüşmeleri olduğunu, gündemi, ekonomiyi ve yeni anayasayla ilgili tartışmaları değerlendirdiklerini söyledi.

Görüşmede, Akşener'in başdanışmanlık görevini vermesinin ardından parti içinde birlikte yapacakları çalışmalara ilişkin talimatları da ilettiğini ifade eden Çıray, "Kendisi başdanışmanlık kararını vermiş ve orada bana tevdi etti" dedi.

İlk defa danışmanlık yapmadığını, daha önce 3 yılı aktif 7 yıl Başbakanlık danışmanlığı ve çok genç yaşta müsteşarlık yaptığını aktaran Çıray, "Kişiler bu tür makamlara tecrübeleriyle getirilirler. Genel başkana teşekkür ederim, beni kendisine danışman yapacak tecrübe ve birikimde gördüğü için" dedi.

"GURUR VERİCİ BİR GÖREVLENDİRME"

Bunu, "gurur verici bir görevlendirme" olarak nitelendiren Çıray, şunları söyledi:

"Beni asıl mutlu eden, bu göreve geldikten sonra sanki iktidara gelmiş bir partinin görev vermiş olması gibi binlerce kişinin sosyal medya üzerinden ve yüzlerce kişinin de telefonla ve mesajlarla kutlaması. Bunu üzerime alınmıyorum, partinin yükselme ivmesinin ortaya çıkardığı bir durum. Türk milleti belli ki İyi Parti'yi bir umut olarak görüyor. Buna layık olmalıyız."

"O İŞ BİTTİ"

Aytun Çıray, partinin 2. Olağan Kurultayı'nda Genel İdare Kurulu üyeliği seçimi için delegelere "oy verilmeyecekler" listesi gönderildiği iddialarıyla başlayan tartışmalarda "küskün milletvekilleri" arasında yer aldığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"Ben hiçbir zaman partime, kimseye küskün filan olmadım, fikirlerimi söyledim. Hiçbir zaman için siyasette küskün olmam, küskünlüğü de kabul etmem. Kimsenin de olmaması gerekir. Eğer bir fikriniz varsa o konuyu kamuoyunda ya da bazen kapalı kapılar arkasında olması gerektiği gibi açıklarsınız ve olur biter. Nitekim kurultayın ertesi günü Genel Başkan ile bir görüşme yapmıştık. O konuları orada konuştuk ve kapandı. O iş bitti."

"ORTADA TARTIŞILACAK BİR DURUM GÖRMÜYORUM"

Çıray, İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu'nun, sosyal medya hesabından yaptığı, "Parti politikalarını bu denli istiskal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir. Önünü açmak lazım" ifadesinin hatırlatılması üzerine de "Cevap vermemi gerektirmiyor" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı'nda konuşulanları medyaya servis ettiği iddiasıyla Aytun Çıray'a sert çıkışta bulunmuş, kurultay öncesinde de "Partide istemiyorum, çizin" talimatı vermiş, Çıray GİK'e seçilememişti.

MÜSAVAT DERVİŞOĞLU ADETA ÇILDIRDI

İyi Parti'de küskünlerin yeni parti kurmak için harekete geçtiği haberini alan Meral Akşener, cumartesi günü telefonla aradığı Aytun Çıray'ı İzmir'den Ankara'ya çağırdı ve "başdanışmanı" yaptı.

Daha önce Teşkilat Başkanı ve genel merkez yöneticileriyle ilgili çok sert isnatlarda bulunan Aytun Çıray'ın Akşener tarafından "başdanışman" yapılmasına Koray Aydın'la birlikte hareket eden TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 13:33
YORUM EKLE