banner445

Aytun Çıray'dan ülkücülere hakaret

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, CHP'nin İzmir Adayı Tunç Soyer'in babası, 12 Eylül'deki MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası savcısı Nurettin Soyeri eleştirenlerin FETÖ'cu olduğunu söyledi

Aytun Çıray'dan ülkücülere hakaret

CİDDİGAZETE

Aytun Çıray, İYİ Parti'nin CHP ile bazı il ve ilçelerde demokrasi için işbirliği yapma kararı aldığını hatırlatarak “Tunç Soyer'i destekleyerek kararımızın arkasında duracağız” vurgusu yaptı, Çıray şunları kaydetti:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu işbirliği kapsamının içindedir. Dolayısı ile CHP'ye bırakılan bu ilin belediye başkan adayı Tunç Soyer'i destekleyerek kararımızın arkasında duracağız. Bu benim, bir İzmir milletvekili olarak benim parti görevim olduğu kadar siyasi ahlâkımın gereğidir. Açıkça ifade etmeliyim ki; Sayın Tunç Soyer'e yapılan saldırıların gerçek nedeni babaları merhum Nurettin Soyer’in Fehullah Gülen’i ilk mahkûm eden yargıç olmasıdır.

ÜLKÜCÜLERE BÜYÜK HAKARET

Soyer’e yapılan saldırılar arkasında Fetöcülerin intikam alma niyetleri vardır. Siyasiler bir defa daha Fetöcüler tarafından aldatılmaktadırlar. Fetöcü trollerin başlattığı bu kampanyaya alet olan siyasiler, bu örgüt tarafından kandırılanlar şimdi de cahiliye dönemi hukukundan medet mi umuyorlar? Kimse provokasyonlara gelmesin. Bu ayıptır.”

KAYNAK: Odatv

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 05:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84