Bahçeli, AKP'lilerden önce davrandı!

Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim" çıkışına AKP'li yetkililerden önce cevap verdi

Bahçeli, AKP'lilerden önce davrandı!

CiddiGazete- Fahiş elektrik faturaları vatandaşın belini bükerken; dün akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kameraların karşısına geçmiş, Erdoğan'a yüklenerek; "Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim" demişti.

"ELEKTRİĞİ KESİLMELİDİR"

Kılıçdaroğlu'nun çıkışına Devlet Bahçeli, AKP ve Erdoğan'dan daha atik davranarak cevap verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini "sivil itaatsizlik maskesi altında isyan denemesi" olarak yorumladı.

81 İL TEŞKİLATINA TALİMAT

Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemediği takdirde elektriğinin kesilmesi gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli, "Karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor" diyerek, 81 il teşkilatına "Kılıçdaroğlu'na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor" talimatını verdi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu video kaydı yapmaya iyice merak sardı. Gördüğüm kadarıyla bu alanda sivrildikçe sivriliyor, sürekli gelişme kaydediyor! Önünün açık olduğunu düşünüyorum. Ne yapsın fukara, akşamları can sıkıntısına başka türlü çözüm bulamıyor.

Ancak tehlikeli sularda kulaç atıyor, can simitsiz şekilde derinlere dalıyor ve boy veriyor. Maazallah boğulma riski taşıdığını da göremiyor. Düştüğü denizde yılana sarılarak kıyıya çıkacağını zannediyor. Basiret bağlandı mı ne söylense boş, hangi tembih yapılsa boşunadır.

Dün akşam yine kameranın karşısına geçip "elektrik faturasını ödemeyeceğini" ifade ve iddia etmiş. İlk olarak bu bir tercihtir, ikinci olarak ve daha vahimi sivil itaatsizlik maskesi altına iliştirilmiş bir isyan denemesidir. Bu tehditkâr meydan okumaya göz yumulamaz.

Faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir. Günü geldiğinde kuzu kuzu ödeyeceğini, tam tersi bir gelişme olursa milletin bunu ödettireceğini biliyor ve inanıyoruz. Yine de karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor. Vicdanı karanlık olsa da, evinin karanlığa gömülmesine üzülürüm.

Bu kapsamda, her il teşkilatımızın Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor, bu talimatımı paylaşıyorum. Nasıl olsa Kandil'e yabancı değildir, nasıl olsa Kandil'in köhne ışığıyla yolunu bulmaya çalıştığını görmeyen de kalmamıştır.

Hayırlı olsun Sayın Kılıçdaroğlu, elimizden gelen budur, yetinmesini, sabretmesini, kandili de idareli kullanmasını bilmen temennimdir. Şu sözü de unutma ki: Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakacaktır. İçine düştüğün karanlığı aydınlatacak henüz bir ışık da yoktur.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 14:17
YORUM EKLE