Bahçeli bu atamaya ne diyecek?

Devlet Bahçeli'nin çok sert ifadelerle eleştirdiği Bekir Bozdağ'ın yeniden Adalet Bakanı olarak atanması dikkat çekici bulundu

Bahçeli bu atamaya ne diyecek?

CiddiGazete- 2018 yılının son aylarında Devlet Bahçeli ile Bekir Bozdağ arasında gerginlik yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin hedefe koyduğu Bekir Bozdağ için grup toplantısında yaptığı açıklamada, "Yol arkadaşımı ona feda edemem" dedi.

"BİR GENEL BAŞKANA YAKIŞMADI"

Yapılan açıklamanın bir genel başkan olarak Bahçeli'ye yakışmadığını vurgulayan Erdoğan, "Tek tipçi bir metin özentisinin çocuklarımıza her sabah okutulmasının yeri var mıdır? Anayasa Komisyonu Başkanımızın kökeni ve meşrebi üzerinden eleştirilmesinin kime ne faydası vardır? Ben ayrımcı değilim diyeceksin, Anayasa Komisyonu Başkanımız benim milletvekilim, bakanlık yapmış arkadaşımıza, bakanımıza hem hakaret, hem tehdit savuracaksın. Onun arkasında bizler varız. Bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü. Buna yol arkadaşımı feda edemem. Benim bu yol arkadaşımızın ırkçılıkla alakası yok. Kökeni Kürt olabilir ama kendisi bu millete hizmet etmenin şuurunda. Niye hedef saptırıyor, damgalama yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ, BOZDAĞ HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Bozdağ'ın Andımızla ilgili yaptığı açıklama sonrası Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı: "Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin. Andımızı fıtrat ve köküne uygun okumak isteyen varsa kendi bilir. Ancak Türk milletinin Andına kimse karışmasın, hiç kimse ortalığı karıştırmasın. PKK'lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin."

Bu gergin ifadelere rağmen Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye sınırsız destek vermeye devam etti. Atamayla ilgili MHP cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 14:35
YORUM EKLE