Bahçeli'den AA'ya 'Beşiktaş' tepkisi

Anadolu Ajansı'nın yılın fotoğrafları oylamasına katılan Devlet Bahçeli, Beşiktaş ile ilgili bir fotoğrafın neden oylamada yer almadığını sordu

Bahçeli'den AA'ya 'Beşiktaş' tepkisi

CiddiGazete

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansı'nın yılın fotoğrafları oylamasına katıldı. Bahçeli, haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları tek tek inceleyerek bilgi aldı. Devlet Bahçeli, haber kategorisinde Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı kapsamında Trabzon'un Şalpazarı ilçesi Sis Dağı eteklerindeki Şıhkıranı mevkiinde 3 bin kişinin katılımıyla düzenlenen yürüyüşü konu alan Hakan Burak Altunöz'ün, "Sarıkamış şehitleri anısına" isimli fotoğrafına oy verdi.

MEHMETÇİK FOTOĞRAFINI OYLADI

Haber kategorisinde Bahçeli'nin oy verdiği ikinci fotoğraf ise Suriye'nin kuzeydoğusunda Türk askerinin, Barış Pınarı harekatı çerçevesinde Tel Halaf halkına gıda, ekmek dağıtımının yanı sıra çocukları da çikolata ve şekerle sevindirdiği anının yer aldığı "Mehmetçik çocukların yüzünü güldürdü" fotoğrafı oldu.

MİLLİLERİN ASKER SELAMINI BEĞENDİ

Spor kategorisinde ise Mustafa Yalçın tarafından çekilen "Millilerden asker selamı" başlıklı fotoğrafa oy veren Bahçeli, Mersin açıklarındaki dalışıyla dünya rekorunu kazanan ve su altında asker selamı veren Şahika Encümen'i fotoğraflayan Şebnem Coşkun'un çalışması için oy kullandı. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Devlet Bahçeli, oylamada siyah-beyazlılara ait fotoğraf göremeyince esprili şekilde niye Beşiktaş'ın fotoğrafının olmadığını sordu. Bu anlar gülüşmelere neden oldu.

"BAZI YILLARDA BİRİNCİLİK ALMAKTAYIM"

Bahçeli, oylama sonrasında "Anadolu Ajansının her yıl düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışması olayların değerlendirilmesi, kültür hayatımızın zenginleşmesi açısından önemlidir. Her yıl katılmaktayım, bazı yıllarda da birincilik almaktayım. Bunda da umuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 12:00
YORUM EKLE