Bahçeli'den Akşener'e 'kahkaha' cevabı

Devlet Bahçeli, “Güvenli bölge, PKK-YPG’nin güvenliğini değil, Türkiye’nin güvenliğini muhafaza etmelidir. ABD, müttefik ahlakıyla çelişmemelidir" dedi. Bahçeli, Akşener'e de seslenerek, "Son gülen iyi güler" ifadesini kullandı

CİDDİGAZETE

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, “Güvenli bölge, PKK-YPG’nin güvenliğini değil, Türkiye’nin güvenliğini muhafaza etmelidir. ABD, müttefik ahlakıyla çelişmemelidir" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Dışişleri Bakanı'nın açıkladığı Yeniden Asya açılımını önemsemekle birlikte bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevap olacaktır.

Dünya üzerinde düşük ve yüksek yoğunluklu çatışma, anlaşmazlık yaşanan ülkelerin tamamı Türk coğrafyası ile yakınlığı vardır. 52 ülkede kriz ve çatışma devam etmektedir. Bir kısmında dönem dönem silahlı çatışmalar yaşanmaktadır. İsraf diz boyu, kontrolsüz tamahkârlık korkunç boyutlardadır. Yüz milyonlarca insanın boğazından bir lokma zorla geçerken, bir grup sefa sürmektedir.

Müslüman nüfusun artışından korkan çürük Haçlı kafası, İslam’ın sorgulanması, tahribini projelendirmektedir. Kapanmamış hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmaktadır. İslam toplumlarının adalet, huzur ve istikrar içinde nasıl yaşadığı, aklı, vicdanı ve basireti olan her insanın kabulüdür.

Özellikle Roma Kulübü'nün 1972'de yayımlanan raporda Hristiyan nüfusun müslümanları geçeceği açıklanmıştır. Orta Doğu'ya müdahalenin nedenlerini uzaklarda aramaya gerek yoktur.

İdlib mayın tarlası gibidir. Çevremiz zifiri karanlıktır. Ülkemizi terörizmle susturacağını sanan gafiller çok yakında anlayacaklardır. Terör örgütleri yaptırım baskıları, darbe girişimleri Türk milletini haklı davasından döndüremeyecektir. Türk milleti mazlumların umut ışığıdır. Türkiye bölgesinde parlayan yıldızdır, uyanmış bir devdir.

Terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlar Türk milleti ile tanışacaktır. Dost ve müttefiklerin şaibesiz desteği çok önemlidir. Sınırlarımızı emniyete alacak şekilde yapılacak güvenli bölge zaruri ve önemlidir. Sadece Türkiye'yi değil bölgeyi de koruyacaktır. ABD, müttefiklik ahlakı ile çelişmemelidir.

Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılar için yeni bir hayat hızla sağlanmalıdır. Buranın denetimi Türkiye tarafından sağlanmalıdır. ABD, Türkiye'yi anlamalı; sevmiyorsa da saygı duymalıdır. YPG'ye silah vermekten vazgeçmelidir.

Güvenli bölge ABD'nin lütfu değildir. Türkiye güvenli bölge ile kardeşliğin, bütünlüğün yanında olduğunu göstermiştir."

MERAL AKŞENER'E "KAHKAHA" CEVABI

Konuşmasının son bölümünde İYİ Partililere yaptığı çağrıya kahkaha ile cevap veren Meral Akşener'e seslenen Bahçeli, "Çağrıma küstahça ve kahkahayla cevap verenler, günü geldiğinde son gülenin iyi güleceğini ağlayarak, rezil rüsva olarak öğrenecekledir" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 14:36
YORUM EKLE