Bahçeli'den bomba açıklama

Devlet Bahçeli, "Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'in şer ittifakının eline geçmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açabilir" dedi

Bahçeli'den bomba açıklama

CİDDİGAZETE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, üç büyük ilin kaybedilmesi durumunda kamuoyunda başkanlık olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tartışmaya açılabileceğini söyledi.

Önder Yılmaz'ın Milliyet'teki haberine göre Bahçeli, önceki akşam MHP Başkanlık Divanı'nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak "Ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir'in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açabilir. Kayyum yönetimindeki belediyelerin de PKK'nın siyasi uzantılarında kalması uluslararası arenada sıkıntılı bir mesaj ve görüntü oluşturur" dedi.

“SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

Bu konuda AKP'nin tutumunun belirleyici olacağını vurgulayan Bahçeli, ekonomik krize rağmen seçimin zamanında yapılması gerektiğini kaydetti.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gündemimizde yok" dediği af teklifine ilişkin olarak da "Sonuna kadar arkasındayız" değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 12:41
YORUM EKLE