Bahçeli'den 'ekmek' kampanyası!

AKP "Ekonomi uçuyor" derken, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, yatağa aç giren milyonlarca insan için "2. Askıda Ekmek Kampanyası" başlattı

Bahçeli'den 'ekmek' kampanyası!

CiddiGazete- İstanbul Ticaret Odası tarafından alınan karara göre, İstanbul’da ekmeğin kilogram fiyatı 6.25 TL'den 7.50 TL'ye çıktı. 200 gram ekmek 1.25 TL'den 1.50 TL'ye, 240 gram ekmek de 1.50 TL'den 1.75 TL'ye yükseldi.

Ekonomi doktoru ünvanı olan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli de alım gücü dibe vuran milyonlarca vatandaş için ikinci kez askıda ekmek kampanyası başlattı.

Devlet Bahçeli kampanyayla ilgili, "Ekmek fiyatlarındaki artış dikkatle takip edilmeli. Bu sebeple 'askıda ekmek' projesini başlatıyorum.

Hali vakti yerinde her vatan evladı, kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli, eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli.

Unutmayalım ki inancımız 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' esasına dayanmaktadır" dedi.

MHP teşkilatları da askıda ekmek kampanyası başlatıldığını duyurdu.

MHP İstanbul İl Başkanlığı Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Tüm teşkilat mensuplarımızla, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin 'Askıda Ekmek' kampanyasına iştirak ediyoruz” ifadelerini paylaştı.

2018'DE DE YAPMIŞTI

Bahçeli 2018 yılında da ekmeğe yapılan zamların ardından 'askıda ekmek' kampanyası başlatmış, "Askıya koyulan her ekmek mazlumları sevindirecek, masumları şevklendirecek, sofraları şenlendirecektir. Bunun yanında Türk-İslam kültürünü gelecek nesillere gurur ve şuurla taşıyacaktır. Askıya ekmeği koyalım arşa Türk emek ve erdeminin damgasını vuralım" demişti.

Öte yandan AKP'li siyasetçiler, ekonominin uçtuğunu, işsizliğin azaldığını, sosyal devlet anlayışının tüm yurtta başarıyla uygulandığını, ihracat verilerinde dikkat çeken artışlar olduğunu açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 13:32
YORUM EKLE