Bahçeli'den Erdoğan'a destek çağrısı!

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla hazırlandığı söylenen genelgede, Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine destek çağrısı yapıldı

Bahçeli'den Erdoğan'a destek çağrısı!

CİDDİGAZETE

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla MHP teşkilatlarına, Barış Pınarı Harekatı'nın başarısı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine destek mesajı dile getirilen bir genelge gönderildi.

Balgat'tan MHP teşkilatına gönderilen genelgede, "Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekatı'nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız" ifadeleri kullanıldı.

"Barış Pınarı Harekatı, gerek bütün vatandaşlarımızın, gerek Türkiye'de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizin selamet, huzur ve sükunu, gerekse başta Arap, Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir" ifadeleriyle başlayan genelgede, harekatın Türkiye topraklarında PKK, Suriye'de PYD ve türevleri olarak faaliyet gösterip emperyalist odakların çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün tasallut ve zulmüne son vermeyi hedeflediği vurgulandı.

BÜTÜN GÜCÜMÜZLE ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ

Genelgede, şunlar kaydedildi: "Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekatı'nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız.

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK/PYD militanları ile bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir."

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 19:41
YORUM EKLE