Bahçeli'den kafa karıştıran açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce aday göstermediği Burhanettin Kocamaz'ın, Mersin için kayıp olduğunu söyledi

Bahçeli'den kafa karıştıran açıklama
banner654

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın başvurusunun geç yapıldığı için kabul edilmemesini değerlendirdi.

CNN Türk'ten Ünal Kaya'nın canlı yayında aktardığına göre; Kocamaz'ın aday olamamasının Mersin için bir kayıp olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Mersin'de Burhanettin Kocamaz'ın isminin verilmemesi düşündürücüdür. Bunu Kocamaz Bey düşünmelidir, İYİ Parti genel merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır veya zillet ittifakının farklı bir boyutu mu vardır? Bunları hep beraber göreceğiz. Bana göre siyasi hayatımızda Mersin açısından bir kayıp olmuştur. Tekraren söylüyorum, gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim."

Öte yanda Bahçeli, “06 BJK 001 plakalı bir aracım var, fırsat bulursam, Beşiktaş’taki seçim çalışmasına onunla gideceğim” diye konuştu.

Koyu Beşiktaşlı olan Devlet Bahçeli’ye, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi de soruldu. Bahçeli, esprili bir şekilde “Berabere kalsınlar” dedi ve şöyle devam etti:

“FENERBAHÇE DİZ ÇÖKTÜ ŞUNA BİR DE BİZ VURALIM’ BEŞİKTAŞ’A YAKIŞMAZ”

“Berabere kalmalarını tavsiye ederim. Yenilirse Beşiktaş’a ayıp olur, yenerse Fenerbahçe farklı düşünmeye başlar. ‘Sen de ol ben de ol beraber olalım’ derse berabere kalmalarında yarar var. ‘Fenerbahçe diz çöktü şuna bir de biz vuralım...' Bu Beşiktaş’a yakışmaz. Kartallar yüksekten uçar. Seçime girerken Fenerbahçe ile ilgili farklı konuşsak burada 10 Fenerbahçeli var oy vermemeyi düşünse al işte gittik.”

Çarşı’nın Beşiktaş’ın ruhudur olduğunu söyleyen Bahçeli, “Bizim tabirimizle delikanlı çocuklardır” dedi.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER