Bahçeli'den 'kutlama' tepkisi

Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ABD'deki başkanlık seçimini kazanan Biden'ı sosyal medya hesabından tebrik eden Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi

Bahçeli'den 'kutlama' tepkisi

CiddiGazete- MHP'nin TBMM grup toplantısında konuşan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, "Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamdolsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz" dedi.

ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinde Joe Biden'ın seçildiğini hatırlatan Bahçeli, "Ülkemizin çıkarları hangi isim ve istikameti gösteriyorsa, seçilen başkanın politikalarının çerçevesi ne içeriyorsa ona bakar, onunla ilgileniriz” dedi.

Biden'ı seçim zaferinden dolayı kutlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bahçeli, "Dünya üzerinde kaç muhalefet partisi başkanı alelacele Biden'i tebrik etmiştir? Kılıçdaroğlu, meşruiyetini yabancı başkentlerde arayan, 'alın beni kullanın' mesajı veren kökünden kopmuş, kimliğini kaybetmiş bir siyasetçidir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

- Bizim baktığımız yer Türkiye'dir, bastığımız yer başkent Ankara'dır. Ülkemizin hak ve çıkarları hangi isim ve istikameti gösteriyorsa ona kafa yorar, onunla ilgileniriz. Biz ne Biden şakşakçısıyız ne de Trump sevdalısıyız. Hamdolsun Türk oğlu Türk'üz.

- Kimin başkan olup olmadığı ABD'nin iç meselesidir. Bizim için önemli olan ABD'nin uyguladığı politikaların muhtevasıdır. Yine temkinli tedbirli ve kuşkulu bekleyişimizi olduğunu herkesin bilmesi gerekir.

- Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamdolsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz.

- Biden'ın geçmişteki sözleri, çelişkileri, mesafeli tutumları, gel gitleri, Türkiye'ye soğuk bakışı iyimserliğimizin önüne set çekmektedir.

- Bizim ABD'den beklentimiz, Türkiye'yi küçük görmemesidir. Şayet dost ise ona göre davranılmalıdır. Tarih boyunca Türk milletinin dostluğu aranmış ve meşeriyet için güven duyulmuştur. Türk milleti hiçbir zaman namerte eyvallah etmemiştir.

TÜRK YORUMCULARA TEPKİ

- Biden'cılarla Trump'cılarla sürekli tartışmışlardır. Milletimiz adına talihsiz tartışma programları uzun bir süre ekranları karartmışlardır. ABD'deki başkanlık değişimini bu ülkenin vatandaşlarından daha fazla önemseyen, gereğinden çok sonuç ve anlam çıkaran sözde aydın bu denli kalabalık olması kaygı vericidir. Aynısını Obama seçildiğinde de gösteren bu köksüzlerin cehaletleri şöyle dursun mensubiyetleri bile hasarı ağırdır.

- Bunları bıraksak TV programlarında ilişik oturdukları masanın birden bire masaya çıkıp tarafı oldukları başkan adayları adına lütuf atmaları mümkündür.

Hatıraları ile iftihar ettiğimiz imparatorluk tarihimiz asla ırkçı, dışlayıcı ve ayrımcı değildir. Milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti aynı vicdan ve insanlık mirasının devamı olarak bu düşüncenin soylu bir temsilcisidir.

KILIÇDAROĞLU'NA BIDEN TEPKİSİ

- Bizim tuhafımıza giden başka bir husus ise CHP Genel Başkanı'nın Biden'ı kutlamasındaki hızı, telaşıdır.

- HDP'ye bakınız, o da hemen kutlamıştır. Bir türlü köşesine çekilmeyen, farklı zamanlarda sivri açıklamalarla kendisini hatırlatan bir siyaset eskisi de Türk dış politikasının ABD ile uyumlu olmasına vurgu yaparak Biden'ı şans olarak gördüğünü söylemiştir.

- Ruhu kiralanmış onlar ortadadır. Tek kelimeyle kepazelik olarak nitelendireceğimiz resmin neresinde millet sevdalısı bir yüz vardır.

- Sayın Kılıçdaroğlu, nereye yetişeceksin? Gizlenemez bu memnuniyetinin sebebi nedir? Resmi açıklama yapılmadan, bir muhalefet partisi liderinin kutlama mesajı neyin nesi kimin sesidir? CHP'yi ABD'nin sevdalısı yapan ilişkiler ağını nereye koyalım? Biden'ın ağzına sürdüğü bir tutam balın lezzetini almış olmalı ki, Kılıçdaroğlu yeni efendisi ile sosyal medya ile temas kurma gereği duymuştur. Dünya üzerinde kaç muhalefet partisi Biden'ı alelacele tebrik etmiştir.

- Kılıçdaroğlu, meşruiyetini yabancı başkentlerde arayan, alın beni kullanın mesajı veren kökünden kopmuş, kimliğini kaybetmiş bir siyasetçidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yerinden kalksa bunları İzmir'e hatta okyanusun karşısına vura vura kovalardı.

- Kılıçdaroğlu yönetiminde CHP, milletimizden umudu kesmiş tehlikeli sularda kulaç atmaya başlamıştır. CHP, devleti kurmakla övünmektedir fakat Aziz Atatürk liderliğinde büyük Türk milletidir. Bugün Türkiye'de devlet krizi değil, muhalefet krizi, siyasi ahlak krizi, son tahlilde CHP krizi vardır. Her geçen gün de derinleşmektedir.

AZERBAYCAN AÇIKLAMASI: TARİHİ RÖVANŞ ALINMIŞTIR

- Çok şükür Azerbaycan Karabağ'da büyük bir başarı elde etmiştir. Katil Paşinyan, acıyla kıvranarak yenilgiyi kabul etmiştir. İman ediyoruz ki, Allah zalimi ihmal eder ama asla ihmal etmez. Ermenistan döktüğü kanların bedelini ödemiştir, tarihi rövanş alınmıştır.

- Şehitlerin, mağdurların, mazlumların, evlerinden barklarından koparılan masum soydaşlarımızın hesabı terörist devlet Ermenistan'dan sorulmuştur.

- 30 yıllık zulüm dönemi kapanmıştır. Ne mutlu bize. Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan yapılan anlaşmaya göre ateşkes tesis edilerek Türk askerinin zaferi kabul edilmiştir.

- İki devlet tek milletiz. Bir kere yükselen bayrak düşmemiş, düşmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 01:53
YORUM EKLE