Bahçeli'nin avukatı rahatsız oldu!

MHP'deki kongre sürecinde, genel merkezin bilirkişi raporu yazdırdığı Burcu Kalkan Oğuztürk FETÖ itirafçısı çıktı. Gelişmeyi Ciddigazete.com haber yaptı. Devlet Bahçeli'nin avukatı Yücel Bulut, ismi geçen haberin duyulmaması için mahkemeden yayının kaldırılmasıyla ilgili karar çıkarttı

Bahçeli'nin avukatı rahatsız oldu!

CİDDİGAZETE

MHP'deki kongre sürecinde, genel merkezin "bilirkişi" raporu yazdırdığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Doç. Dr. Burcu Kalkan Oğuztürk, daha sonra FETÖ üyeliğinden tutuklandı. İtirafçı olan ve hakkındaki ev hapsi cezası kaldırılıp tutuksuz yargılanmasına devam edilen Oğuztürk'le ilgili gelişmeyi Ciddigazete haber yaptı.

HABERİN DUYULMASINI İSTEMEDİ

Kongre sürecinde MHP genel merkezinin ve Devlet Bahçeli'nin avukatlığını yapan, daha sonra Tokat'tan milletvekili olan Yücel Bulut, FETÖ itirafçısı Burcu Kalkan Oğuztürk'le ilgili gelişmenin yazılmasından rahatsız oldu.

İLK MAHKEME TALEBİ REDDETTİ

Bulut, haberin kaldırılması için Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne dava açtı. Hakimlik, Yücel Bulut'un bu talebini kabul etmedi.

Yücel Bulut, ardından Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin yolunu tuttu. Dördüncü Sulh Ceza Hakimliği ise haberin yayından kaldırılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 15:03
YORUM EKLE