banner445

Bahçeli'nin dediğini yapan MHP'den atılır!

Tüzükte yer alan maddeye göre, "Kesin çıkarma cezasını gerektiren haller" ara başlığında, MHP üyelerinin başka parti adayına oy vermesi, desteklemesi durumunda üyelikten çıkarılacağı belirtiliyor

Bahçeli'nin dediğini yapan MHP'den atılır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de AKP’nin adaylarını destekleyeceklerini duyurdu.

Cumhur İttifakı’nın süreceğini söyleyen Bahçeli, başka yerlerde de AKP’ye destek olabileceklerini duyurdu.

Bahçeli’nin bu sözlerinin ardından sosyal medyada tüzük tartışması başladı. MHP’nin AKP adaylarına destek vermesinin parti tüzüğüne göre ihraç sebebi olduğu belirtildi.

TÜZÜKTE NE YAZIYOR?

Peki, MHP’nin tüzüğünde konuyla ilgili ne yazıyor?

MHP Tüzüğü'nün 7. bölümünde yer alan "Disiplin hükümleri" bölümünde, parti üyelerinin hangi durumlarda hangi yaptırımların uygulanacağı yazıyor.

"Kesin çıkarma cezasını gerektiren haller" ara başlığında ise MHP üyelerinin başka parti adayına oy vermesi, desteklemesi durumunda üyelikten çıkarılacağı belirtiliyor.

Konuyla ilgili MHP Tüzüğü'nde şu satırlar yer alıyor:

"Milletvekilliği ve mahalli idareler seçimlerinde diğer partilerin veya bağımsız adayların lehinde çalışmak ve propagandalarını yapmak, açık veya gizli olarak parti ve adaylarının aleyhine çalışmak..."

İŞTE MHP TÜZÜĞÜNDE YER ALAN O MADDE:

(Odatv)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84