Bahçeli'ye Mümtazer Türköne tepkisi

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, 10 yıl 6 ay hapis cezası alan FETÖ'cü Mümtazer Türköne'ye sahip çıkan Devlet Bahçeli'yi mahkemeleri etkilemekle suçladı

Bahçeli'ye Mümtazer Türköne tepkisi

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından tartışama yaratan açıklamada bulundu.

Bahçeli, 10 yıl 6 ay hapis cezası alan FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi yazarı ve AKP politikaları mimarlarından Mümtazer Türköne için "Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Ülkücülerin yanısıra, Devlet Bahçeli’ye bir tepki de Cumhur İttifakı’na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi'nin Genel Sekreteri Utku Reyhan’dan geldi.

Utku Reyhan, “Mümtazer Türköne FETÖ üyeliğinden 10 yıl ceza aldı. İstinaf cezayı onayladı. Dava Yargıtay'ın önündedir. Kimse geçmişte birinin yakını olduğu için ayrıcalıklı olamaz. FETÖ'cü, FETÖ'cüdür. Kimse mahkemeleri etkilemeyi kalkmasın! Bu FETÖ ile mücadelede yapılacak en vahim hatadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 15:31
YORUM EKLE