Bahçeli: Yeni bir seçim olabilir

"Bir oy fazla alan kazanır" diyen Bahçeli: "Süreç devam ediyor; yorum yok. Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu yeni bir seçim olabilir" değerlendirmesinde bulundu

Bahçeli: Yeni bir seçim olabilir

Seçimi değerlendiren açıklamasında "Bir oy fazla alan kazanır" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Süreç devam ediyor yorum yok. Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu yeni bir seçim olabilir" dedi.

İŞTE DEVLET BAHÇELİ'NİN DEĞERLENDİRMESİ:

"Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi sayım sırasındaki farklılıklara itirazlar yapılmaktadır. Bu demokratik bir haktır. Türkiye'yi normalleştirmekte yarar vardır. Bazı yerlerde mazbatalar alınmakla birlikte, özellikle sosyal hayatta önemli yeri olan İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır.

29 bin oy farkını değiştirebilecek itirazlarda bulunulmuştur. İtirazlar sonucu alınmalıdır. Karar ne ise YSK bunu vermelidir. Ama bütün bunlara rağmen, seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar, kaosa yöneliyorsa ise bu hatalardan arınılmalıdır. 60 gün sonra yeni bir seçim düşünülebilir. Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. O günden bu güne önemli değişiklikler gösterildi. Böyle bir sürecin içindeyken işi aceleye, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa alsın Türkiye'de İstanbul'u tartıştıracak bir duruma sürüklemek doğru değildir. Bütün bunlara rağmen ortada hâlâ seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi karmaşaya doğru yöneliyor ise, Türkiye'yi huzursuzluklara itebilecek bu hatalardan kurtarmanın yolu demokrasi içinde aranmalıdır. Seçimler toplum vicdanında huzur bulmayacak şekildeyse yeni bir seçim düşünülebilir. Madem her türlü iddiasındaysanız seçimi yeniden yapabilecek iddiada da olabilirsiniz."

FOX TV MUHABİRİNİN SORUSUNA TEPKİ

Bahçeli, FOX TV muhabirinin “AK Parti’nin talebi İstanbul’da seçimin yenilenmesi, sizin söylediğiniz erken genel seçim değil mi efendim” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Siz FOX olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz. Usandırdınız artık. Sizin sorunuza cevap vermek istemiyorum. Tabii ki İstanbul’u kastediyoruz. Siz FOX olarak tilkilik yapıyorsunuz kendinize göre."

MANSUR YAVAŞ YORUMU

Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması hakkında konuşan Bahçeli, "Toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Benim Ankara'daki belediye başkanına yaklaşımım şudur; aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanıdır. Ama benim belediye başkanım diyemem" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER