Bahçeli'yi yüzde 7 de kurtarmadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulan çalışmada partilerin oy oranları dikkat çekti. AKP yüzde 33, CHP yüzde 24.9, İYİ Parti yüzde 14, HDP yüzde 12, MHP ise yüzde 6.6 ile baraj altı görünüyor

Bahçeli'yi yüzde 7 de kurtarmadı!

CiddiGazete- Türkiye'de her ne kadar seçime daha iki yıl olsa da, muhalefet partileri ekonomi başta olmak üzere birçok alanda yaşanan sorunlar nedeniyle erken seçim çağrılarını sık sık yineliyorlar. Bu çağrıları, meydanlara taşıyorlar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de yaptığı "erken seçime davet" mitingleri önümüzdeki aylarda da devam edecek. Gazete Duvar'da yer alan habere göre bir yetkili, saha çalışmaları ve anketler üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’na sundukları raporu anlattı.

Oy oranlarının da yer aldığı çalışmaya göre AKP yüzde 33, CHP yüzde 24.9, İYİ Parti yüzde 14, HDP yüzde 12, MHP ise yüzde 6.6 ile baraj altı görünüyor. Cumhur İttifakı oylarında son seçimden bu yana 14 puan düşüşü gösteren tablonun seçim sürecinde daha da muhalefet lehine döneceği değerlendirmesi yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 13:03
YORUM EKLE