Bahçeli'den MHP'de 'fitne' vurgusu

Devlet Bahçeli, MHP İstanbul İl Başkanlığı'nın 13. olağan kongresine gönderdiği mesajda parti içine dönük "fitne" vurgusu yaptı, "Bozgunculuk yapanları ayıracağız" dedi

Bahçeli'den MHP'de 'fitne' vurgusu

CiddiGazete- MHP İstanbul İl Başkanlığı'nın 13. olağan kongresi, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür’ün tek aday olduğu kongrede, Devlet Bahçeli’nin mesajını İzzet Ulvi Yönter okudu.

İl Başkanı Birol Gür’ün tek aday olarak gösterildiği kongreye MHP Genel Başkan Yardımcıları Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, İsmail Faruk Aksu ile Merkez Disiplin Kurulu’ndan Niyazi Paksoy katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan kongrede, Bahçeli’nin mesajını İzzet Ulvi Yönter okudu.

"FİTNE" VURGUSU

Bahçeli, mesajında şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi zalime, haine, teröriste, FETÖ’cüsünden PKK’lısına kadar Türk’e kefen biçen alçaklarla sonuna kadar mücadeleden yanadır. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, teslim olmayacağız. Nihayetinde başaracağız.

Türkiye’nin kuyusunu kazanları mağlup eğer yüzleri varsa mahcup edeceğiz. Cumhur İttifakı'yla Türk milletinin hayal ve hedeflerini gerçekleştireceğiz. Tehdit ne kadar fazla olursa olsun dayanacağız, sabredeceğiz.

Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyerek istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkacağız. Bunun için de fitne çıkaranları ayıklayacağız.

Bozgunculuk yapanları ayıracağız. Algı oyunlarına, sinsi hesaplara, demokrasi ve özgürlük boyası sürünmüş soytarılara bu ülkeyi kurban vermeyeceğiz."

Genel merkezin talimatıyla başka adayın çıkmasına izin verilmeyen kongrede Birol Gür, yeniden MHP İstanbul İl Başkanı oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 14:47
YORUM EKLE