Bakan'a camide yerini vermedi

Cuma namazını ön safta kılmak isteyen Bakan Murat Kurum'a Sinoplu vatandaş, "Burası Allah’ın evi" dedi, yerini vermedi. Kurum, inandırmak için vatandaşa kartvizitini verip, "Beni ara" dedi

Bakan'a camide yerini vermedi

CiddiGazete

İncelemelerde bulunmak üzere bugün Sinop’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cuma namazı için şehir merkezindeki tarihi Alaeddin Keykubat Camii'ne gitti.

Beraberinde AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Valisi Köksal Şakalar ve kurum amirleri eşliğinde camiye giren Bakan Kurum, ön safta müftünün yanına oturmak istedi.

Bu sırada daha önce her zaman aynı yerde namaz kıldığı bölümde oturan 75 yaşındaki 3 çocuk babası Bilal Göbeloğlu, Bakan camiye gelmeden önce, “Buraya Bakan, vali ve milletvekili gelecek sen arka tarafa geç” denilerek kaldırılmak istendi.

Buna tepki gösteren Göbeloğlu, “Burası Allah’ın evi ben hep burada kılıyorum. Kim gelirse gelsin yerimden kalkmam” dedi ve görevlileri geri çevirdi.

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, daha sonra camiye giren Bakan Murat Kurum, ön safa giderek müftü ile yan yana oturan Bilal Göbeloğlu’nun arasına girip oturmak istedi. Bunun üzerine Göbeloğlu, Bakanı tanımadığı için “Burası müftünün yeri oturma” diye izin vermek istemedi. Daha sonra araya giren müftü, “Bakan Bey” diyerek Göbeloğlu’nu uyardı ve bakan ondan sonra yanlarına oturdu.

“DOĞRU SÖYLE BAKAN MISIN?”

Namaz başlamadan önce bakan ile aralarında geçen konuşmayı anlatan yaşlı adam, "Müftü bey bakan dedi ama tanımadığım için kendine doğru dönerek ve işaret parmağımı yüzüne doğru uzatarak iki defa sordum (Doğru söyle bakan mısın?) o da ‘evet çevre bakanıyım’ dedi. Ben de o zaman ‘çevre bakanı isen bizim mahallede Yesari Baba Türbesi var etrafı dökülüyor orayı yaptırıver’ dedim. O da bana kartvizitini verdi ‘beni daha sonra ara’ dedi. Namaz sonrasında da elimi sıkarak yanımızdan ayrıldı gitti” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avni YÜZBAŞIOĞLU
Avni YÜZBAŞIOĞLU - 1 yıl Önce

Vatandaşı kutluyorum. Bakan ön safta namaz kılmak istiyorsa camiye erken gelecek.