Bakan Selçuk: Refahı paylaşıyoruz!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Türkiye’de yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk sorun olmaktan kalktı" görüşünü savundu

Bakan Selçuk: Refahı paylaşıyoruz!

CiddiGazete- Coronavirüs salgınıyla birlikte var olan ekonomik kriz adeta buhrana dönüşürken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun’da bir eline "iş", diğer eline de "aş" yazarak intihar eden vatandaşa ilişkin muhalefetin sorularını görmezden geldi.

Muhalefetin vatandaşların intiharlarını gündeme getirmesine karşın Bakan Selçuk, "Türkiye’de yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk sorun olmaktan kalktı" görüşünü savundu.

TBMM Genel Kurulu'nda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2021 bütçe görüşmelerinde iktidar, muhalefetin vatandaşların gelirlerinin düşmesi, milyonlarca kişinin açlık sınırında yaşaması ve artan intiharları dile getirmesini görmezden geldi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, aşırı yoksulluk ve yoksulluk sorunlarının geride kaldığını, artık refahı paylaşma aşamasına geçtiklerini savundu.

Samsun'da önceki gün bir eline "iş", bir eline de "aş" yazarak kendisini asan vatandaş hakkındaki soruları cevaplamayan Bakan Selçuk, bunun yerine, "Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk, uluslararası dokümanlarda da ifade edildiği gibi artık Türkiye için sorun olmaktan kalktı. Biz daha ziyade refahı paylaşmayı ve bu süreçteki acil durumlarda vatandaşlarımızın yanında olmayı hedefleyen bir sosyal yardımı önemsiyoruz" dedi.

Görüşmelerde, İşsizlik Sigortası Fonu'nun işçilerden daha çok işverenin kullanması da tartışmaya neden oldu.

Bakan Selçuk, bu fonun işçilere ait olmadığını ve sadece onlar tarafından kullanılamayacağını belirterek "Yüzde 66’sı doğrudan çalışanlara, yüzde 26'sı istihdamı korumak amacıyla teşviklere, yüzde 8'i de yine istihdam bağlantılı programlara gitmekte" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 01:28
YORUM EKLE